Zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay

społeczeństwo

Test na prawdziwą jesieniarę! Masz "maksa" w naszym quizie? To wręcz niemożliwe!

Koc, herbatka i krople deszczu na oknie - tak wyglądają szare i smutne jesienne wieczory, ale to też istny raj, dla tych, którzy kochają jesień. Czy bycie jesieniarą jest w modzie? Przeglądając Instagrama można mieć pewność, że tak. Kto czeka na jesienne liście?

Jedni planują jesienne wyjazdy, by wciąż korzystać ze słońca i ciepłej wody, inni czekają na deszczowe dni. Czy Ty jesteś jesieniarą, czy tylko nie lubisz wychodzić z domu, gdy jest chłodniejsza aura?

Jesieniara - co oznacza?

Co to znaczy być jesieniarą? Okazuje się, że to określenie nie ma płci. Jesieniarą nazwiemy zarówno mężczyznę jak kobietę. Słowo zyskało na popularności w 2019 kiedy zostało ogłoszone jako młodzieżowe słowo roku. 

Jak podaje Słownik Języka Polskiego, jesieniara to:

  • Miłośniczka jesieni
  • Dziewczyna lubiąca jesień, manifestująca sympatię dla tej pory roku, jesiennych ubiorów, nastrojów, napojów
  • Osoba, która kocha jesień, wieczory spędza pod kocem pijąc herbatę/kakao i czytając książki. Ma zapas zapachowych świeczek i swetrów.

Czy jesteś gotowy na jesień i masz już wszystkie gadżety, które pozwolą umilić ten czas? Sprawdź się w naszym quizie!

Jesteś jesieniarą? Sprawdź, czy możesz zaczynać sezon!

Pytanie 1 z 10
1. Kiedy, twoim zdaniem jest dobry czas na wyciągniecie z szafy swetra?
Pomorskie. Top of the Top Sopot Festival 2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE