Tęsknisz za trójmiejskimi imprezami biegowymi? Znajdziesz je w Internecie

2020-05-21 15:25 Patryk Rosiński
Rozgrzewka przed jedną z edycji UV Color Run
Autor: Patryk Rosiński Rozgrzewka przed jedną z edycji UV Color Run

W Trójmieście, oczywiście zanim rozpoczęła się era koronawirusa, odbywało się bardzo dużo imprez biegowych. Tych bardziej tradycyjnych, ale także tych z przymrużeniem oka. Był zatem Bieg po pączka, Mistrzostwa Świata Biegu Tyłem, czy ESKA Bikini Summer Run, podczas którego biegnąć po plaży trzeba było przeskoczyć przez łącznie 60 parawanów. Organizatorzy tych wydarzeń, przenieśli się obecnie do Internetu.

Internet to miejsce, gdzie można zorganizować praktycznie wszystko. W ostatni czasie przeniosły się tam koncerty, wydarzenia kulturalne, a nawet imprezy sportowe. Trójmiejska grupa BigYellowFoot Events nie pozwala się nudzić podczas zaostrzonych zasad gromadzenia się w grupach i dlatego zachęca do pokonywania danego dystansu we własnym zakresie. Na bieżni, w ogrodzie, czy w lesie. Tematyka wydarzeń wciąż pozostaje bardzo luźna.

- Słyniemy z tego, że nie tworzymy imprez biegowych, a biegi imprezowe. Patrzymy i podchodzimy do nich na luzie. Stąd właśnie pomysł, aby przenieść się do sieci i tworzyć biegi wirtualne - mówi Grzegorz Brandt z BigYellowFoot Adventure Team. Posłuchaj:

Posłuchaj jakie biegi wirtualne odbyły się do tej pory:

Jak się okazuje, biegi wirtualne cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to także szansa dla osób, które w normalnych czasach nie zdecydowałyby się na podróż do Trójmiasta z drugiego końca Polski. W przypadku biegu wirtualnego, biorą w nim udział biegacze nie tylko z trójmiasta. No i każdy z nich może liczyć na pamiątkowy medal, który zostanie do niego wysłany pocztą po ukończeniu wyzwania.

- Cieszymy się, że znajdują się chętni do udziału w naszych biegach wirtualnych. Zdajemy sobie sprawę, że nie można porównać tego do tradycyjnej formy rywalizacji, jednak chcemy by ludzie wciąż się dobrze bawili, a przy tym trochę się poruszali - dodaje Brandt. Posłuchaj:

Posłuchaj jakim zainteresowaniem cieszą się biegi wirtualne:

Kolejny na liście jest już Wirtualny Bieg Ślimaka. Szczegóły i terminy następnych zaplanowanych biegów dostępne są na profilu facebookowym BigYellowFoot Events.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.