wyburzanie Tesco Gdynia ul. Kcyńska

i

Autor: Monika Czekańska

inwestycje

Ten supermarket pamiętacie z dzieciństwa. Zburzyli Tesco, co powstanie na jego miejscu?

Zrównano z ziemią jeden z pierwszych supermarketów w Trójmieście. Pierwszy w tym miejscu był HIT, później Tesco, które zamknięte dawno temu, teraz zostało wyburzone. Co powstanie na terenie przy ul. Kcyńskiej w Gdyni? Znamy plany.

ATUALIZACJA 18 stycznia 2024

Budynek, w którym działał sklep TESCO i centrum handlowe został już wyburzony. OBI podało informację, że zamyka market z końcem lutego. Ostatnie zakupy będzie można zrobić 29 lutego 2024.

Rozbiórka Tesco w Gdyni

Trwa pierwszy etap wyburzeń przy ul Kcyńskiej w Gdyni. W bezpośrednim sąsiedztwie Obwodnicy Trójmiasta z powierzchni znika pierwszy w Trójmieście hipermarket. Najpierw był tu HIT, który jest doskonale pamiętamy jako ogromna powierzchnia sprzedażowa. 

Ogólnopolska firma deweloperska ATAL S.A. jest od 2022 roku właścicielem działki, na której znajduje się m.in. zamknięty hipermarket brytyjskiej sieci TESCO, która wycofała się z Polski, oraz wciąż czynny, market budowlany OBI i parking.

Co powstanie w miejscu Tesco przy Obwodnicy?

Przy ul. Kcyńskiej inwestor w miejscu marketów planuje wybudować osiedle "Symbioza".

Słowo "Symbioza" w nazwie inwestycji to nie przypadek. Ten projekt pozwoli przyszłym mieszkańcom cieszyć się z wypoczynku wśród zieleni, a jednocześnie w łatwy sposób korzystać z rozrywkowej czy zawodowej oferty Trójmiasta - tworząc w ten sposób warunki do funkcjonowania w swoistej symbiozie wielu płaszczyzn życia. ATAL Symbioza to kilkuetapowa, spójna architektonicznie inwestycja nawiązująca swoją formą i kolorystyką do architektury modernistycznej. Biel, szarość oraz naturalne odcienie brązu będą idealnie korespondować z roślinnością sąsiedniego parku krajobrazowego.

- czytamy w materiałach firmy Atal o nowym osiedlu Symbioza w Gdyni. 

Pierwszy etap inwestycji zakłada realizację 2 budynków, w których znajdzie się 89 mieszkań oraz 2 lokale usługowe. Pod budynkami umiejscowiona zostanie hala garażowa. Zaprojektowane mieszania, to metraże od 39 do 110 mkw.

Mieszkania nie są jeszcze dostępne w sprzedaży. 

Tesco w Gdyni

Tesco przy ul. Kcyńskiej w Gdyni zostało zamknięte 19 sierpnia 2021 roku. Siec zamykała sklepy w całej Polsce. Hipermarket został zamknięty, na terenie parkingu stała myjnia, wesołe miasteczko i inne czasowe atrakcje. Jesienią 2023 roku teren został ogrodzony, a 30 listopada rozpoczęto rozbiórkę budynku. 

Teren inwestora to też miejsce, gdzie działa jeszcze market Obi. Wiadomo, że do końca roku market budowlany będzie działał bez zmian. 

Wizualizacja osiedla symbioza

i

Autor: mat. promocyjne ATAL Symbioza
Pomorskie. To był pierwszy supermarket w Trójmieście. Trwa rozbiórka