Taco Hemingway, Flirtini i Otsochodzi. Poznaliśmy pierwszych artystów gdańskich Juwenaliów

2020-02-26 14:39
Na koncerty pierwszego dnia za darmo wejdą studenci z ważną legitymację studencką i osoby posiadające Gdańską Kartę Mieszkańca.
Autor: gdansk.pl

Taco Hemingway i Flirtini. To pierwsi artyści, których zobaczymy na scenie podczas tegorocznych Juwenaliów. Główna część festiwalu, zrzeszającego sześć gdańskich uczelni, odbędzie się 8 i 9 maja na Placu Zebrań Ludowych.

- Taco Hemingway, Flirtini Live z gośćmi oraz Otsochodzi. To oni rozpoczną nasz festiwalowy maraton 8 maja. Pierwszy dzień imprezy przewidzieliśmy dla 30 tys. osób – mówi Tomasz Tołoczko z Politechniki Gdańskiej. 

Kto wystąpi 8 maja na Placu Zebrań Ludowych? O tym Tomasz Tołoczko. Posłuchaj:

Na koncerty pierwszego dnia za darmo wejdą studenci z ważną legitymację studencką i osoby posiadające Gdańską Kartę Mieszkańca. Dla pozostałych osób przygotowano pulę 5 tys. biletów w cenie 89 zł. Sprzedaż już trwa.

Co więcej, koncert, który odbędzie się 9 maja, będzie już darmowy dla wszystkich. – Z czasem zdradzimy, jakich artystów udało nam się zaprosić do Gdańska. Zachęcamy by śledzić nasze social media – dodaje Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej.

Poza główną sceną, studenci będą mogli bawić się także na terenach postoczniowych.

- Jesteśmy chyba jednym tak wielkim festiwalem organizowanym w samym centrum miasta. Tysiące ludzi będzie bawić się przy dziesięciu scenach, a wszystko dosłownie w sercu Gdańska - mówi Paweł Buczyński. 

- Dziesięć scen i dwa dni niezapomnianej zabawy – mówi Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej. Posłuchaj:

Festiwal już trzeci rok organizowany jest wspólnie przez sześć gdańskich uczelni publicznych. W ubiegłym roku podczas imprezy bawiło się prawie 89 tys. osób. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE