Taco Hemingway, Flirtini i Otsochodzi. Poznaliśmy pierwszych artystów gdańskich Juwenaliów

2020-02-26 14:39 Dominika Bakura
Na koncerty pierwszego dnia za darmo wejdą studenci z ważną legitymację studencką i osoby posiadające Gdańską Kartę Mieszkańca.
Autor: gdansk.pl

Taco Hemingway i Flirtini. To pierwsi artyści, których zobaczymy na scenie podczas tegorocznych Juwenaliów. Główna część festiwalu, zrzeszającego sześć gdańskich uczelni, odbędzie się 8 i 9 maja na Placu Zebrań Ludowych.

- Taco Hemingway, Flirtini Live z gośćmi oraz Otsochodzi. To oni rozpoczną nasz festiwalowy maraton 8 maja. Pierwszy dzień imprezy przewidzieliśmy dla 30 tys. osób – mówi Tomasz Tołoczko z Politechniki Gdańskiej. 

Kto wystąpi 8 maja na Placu Zebrań Ludowych? O tym Tomasz Tołoczko. Posłuchaj:

Na koncerty pierwszego dnia za darmo wejdą studenci z ważną legitymację studencką i osoby posiadające Gdańską Kartę Mieszkańca. Dla pozostałych osób przygotowano pulę 5 tys. biletów w cenie 89 zł. Sprzedaż już trwa.

Co więcej, koncert, który odbędzie się 9 maja, będzie już darmowy dla wszystkich. – Z czasem zdradzimy, jakich artystów udało nam się zaprosić do Gdańska. Zachęcamy by śledzić nasze social media – dodaje Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej.

Poza główną sceną, studenci będą mogli bawić się także na terenach postoczniowych.

- Jesteśmy chyba jednym tak wielkim festiwalem organizowanym w samym centrum miasta. Tysiące ludzi będzie bawić się przy dziesięciu scenach, a wszystko dosłownie w sercu Gdańska - mówi Paweł Buczyński. 

- Dziesięć scen i dwa dni niezapomnianej zabawy – mówi Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej. Posłuchaj:

Festiwal już trzeci rok organizowany jest wspólnie przez sześć gdańskich uczelni publicznych. W ubiegłym roku podczas imprezy bawiło się prawie 89 tys. osób.