Vika jest darmowa i dostępna w dwóch systemach operacyjnych.

i

Autor: facebook.com/vikalife

Ta aplikacja może nas odmłodzić o nawet 25 lat! „Vika” uczy zdrowego stylu życia

2021-01-05 7:37

Z nią możesz być dużo młodszy! Naukowcy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni stworzyli aplikację "Vika", która pomaga poprawić stan organizmu. Apka pozwala oszacować wiek biologiczny użytkownika, a następnie - podsuwa zadania, które mogą odmłodzić nas o nawet 25 lat!

– Najprościej rzecz ujmując "Vika" na podstawie naszego stylu życia wylicza ile zostało nam… zdrowia. Tego ile dziennie robimy kroków, tempa w jakim chodzimy, jak się odżywiamy i jak śpimy. Ta informacja, ile się jeszcze mogę życia w zdrowiu spodziewać jest dla mnie krytycznie ważna. Bo dla jednych może to być trzydzieści lat, a dla innych, może wyłącznie dziesięć – mówi Łukasz Osowski, jeden z twórców aplikacji i założyciel firmy Vika Life.

Aplikacja nie pozostawia nas wyłącznie z samym wynikiem. – "Vika" stworzona jest w taki sposób, by następnie, za rękę poprowadzić nas w kierunku zdrowia. "Vika" uczy nowych nawyków, oczywiście tych dobrych. Dzięki powiadomieniom, zadaniom, czy tzw. misjom, chętniej sięgamy po wodę, może zdecydujemy się także zjeść warzywo, które nigdy wcześniej nie było na naszym talerzu – dodaje Łukasz Osowski.   

Jak działa aplikacja? O tym Łukasz Osowski, jeden z jej autorów. Posłuchaj:

Choć aplikacja jest dostępna dopiero od niedawna - już cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jak pokazują dane - w niespełna dwa dni "Vikę" ściągnęło kilka tysięcy osób. – Za tych użytkowników trzymamy więc kciuki. By skorzystali z "Viki" jak najlepiej i razem z nami sięgnęli po zdrowie – tłumaczy Osowski.  

Aplikacja jest darmowa i dostępna w dwóch systemach operacyjnych: iOS i Android. – Docelowo chcemy by ta aplikacja trafiła także na angielski i amerykański rynek. Tam ludzie żyją podobnie jak my. Chętnie sięgają po fast-foody, nie mają czasu na ruch. Może i ich "Vika" nauczy zdrowego stylu życia – konkluduje jeden z twórców apki. 

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE