Szybsze zakończenie roku szkolnego w 2023 roku. Kiedy maturzyści rozpoczną wakacje?

i

Autor: pexels

Zakończenie roku szkolnego maturzystów 2023. Kiedy koniec roku i ile zostało do wakacji?

2023-03-28 9:57

Do zakończenia roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów pozostało niewiele czasu. Niecałe dwa miesiące – tyle pozostało im nauki. A potem? Czeka ich jeden z najważniejszych egzaminów – matura.

Koniec roku szkolnego 2023 dla maturzystów niestandardowy

Uczniowie klas maturalnych rok szkolny zwykle kończą szybciej niż pozostali uczniowie, którzy muszą chodzić do szkoły aż do końca czerwca.

Aby zostać dopuszczonym do egzaminu dojrzałości, maturzyści muszą najpierw ukończyć szkołę średnią. Jest to warunek konieczny, dopuszczenia do matury, dlatego absolwenci klas maturalnych rok szkolny kończą szybciej.

Dla kogo szybsze zakończenie roku szkolnego?

Szybsze zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych obowiązuje uczniów w klasach najwyższych liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września.

Kiedy koniec roku dla maturzystów 2023?

O terminie zakończenia roku szkolnego decyduje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego. Tegoroczni maturzyści mają powód do radości, bowiem zostały już niecałe dwa miesiące do zakończenia roku szkolnego. Dla nich wakacje rozpoczynają się w piątek, 28 kwietnia 2023 roku.

Zakończenie zajęć w klasach programowo najwyższych w szkołach ponadpodstawowych, zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, zawsze przypada na ostatni piątek kwietnia. W tym roku jest to 28 kwietnia. W ubiegłym roku maturzyści kończyli rok szkolny 29 kwietnia, natomiast w 2021 roku musieli czekać aż do końca kwietnia.

Warto zaznaczyć, że choć formalnie mają już wakacje, to w większości przypadkach wcale wolnych dni to nie oznacza. Już 4 maja 2023 roku rozpoczynają oni matury.

Marcin Oleksy: Pokazałem, że bez nogi też można podbijać świat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE