Szpital tymczasowy gotowy na przyjęcie pacjentów. Rafał Cudnik: „Zwiększyliśmy bazę łóżek”

2022-01-19 11:21
Covid-19
Autor: Paweł Jaskółka/Super Express

Szpital tymczasowy w Gdańsku gotowy na przyjęcie pacjentów z COVID-19. Jak informuje Rafał Cudnik, dyrektor placówki - pierwsi chorzy trafią tu około godziny 16:00. – Zwiększyliśmy także liczbę łóżek – zaznacza dyrektor.

– Na wykonanie prac odtworzeniowych Międzynarodowe Targi Gdańskie miały miesiąc – mówi Bartosz Tobieński, rzecznik prasowy Międzynarodowych Targów Gdańskich. – Zespół MTG wsparty 10 firmami podwykonawczymi pracował bez dnia przerwy. To wszystko nałożyło się na okres świąteczny – dodaje Tobieński.

Jak dodaje Katarzyna Brożek, rzecznik Spółki Copernius, która odpowiada za prowadzenie Szpitala Tymczasowego w ciągu ostatniego miesiąca prace koncentrowały się na odtworzeniu infrastruktury szpitala, montażach instalacji, kontenerów sanitarnych i sprzętów, w tym TK, zbiorników z tlenem. Szpital pozyskał personel na początkowy okres działalności, a proces zawierania umów z kolejnymi osobami cały czas trwa.

W środę pierwszy pacjent do szpitala tymczasowego trafi o godzinie 16:00.

– Jesteśmy w pełnej gotowości od godziny 07:00. Na miejscu jest personel, trwają ostatnie szkolenia – podkreśla Rafał Cudnik. – Ważną informacją są także dodatkowe łóżka. Jadą one do nas z Nowego Sącza. Dzięki tej decyzji, dostępnych będzie 300 łóżek internistycznych i 20 intensywnej opieki – dodaje dyrektor.

Obecnie na Pomorzu dostępne są 1323 łóżka dla pacjentów covidowych, z czego blisko 760 jest już zajętych. Wolnych respiratorów zostało 39. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE