Szlachetna Paczka

i

Autor: Stowarzyszenie Wiosna Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka wystartowała 21. raz w historii

2021-11-13 14:00

Na wsparcie czeka tysiące rodzin. Już jutro na Pomorzu jak i w całym kraju rusza kolejna, 21. edycja Szlachetnej Paczki. Cała akcja tradycyjnie rozpoczyna się od otwarcia tak zwanej "bazy rodzin".

- Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki to ten moment w roku, w którym na naszej stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historię tysięcy potrzebujących rodzin, do których dotarli wolontariusze w poprzednich miesiącach. Przeprowadzili oni szczegółowe wywiady. Zapytali tych osób czego naprawdę potrzebują i czy ta mądra pomoc, rzeczywiście będzie dla nich jakąś nadzieją i impulsem na zmianę - mówi Klara Mirecka, pomorska koordynatorka do spraw promocji Szlachetnej Paczki.

Od godziny 8:00 w sobotę przez kolejne 4 tygodnie każdy może wejść na stronę internetową, gdzie wybierze sobie rodzinę, której chce pomóc.

- Jest to bardzo proste. Wystarczy zabrać ze sobą bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotować Szlachetną Paczkę. Nikt nie musi robić tego sam. Ta paczka stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. W każdym momencie, na każdym etapie, możemy liczyć też na pomoc wolontariusza - dodaje koordynatorka.

W tym roku, w Gdańsku przy akcji pracować będzie ponad 150 osób. Przy ubiegłej edycji wsparcie na Pomorzu otrzymało około 500 rodzin.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE