Szkolenia LGBT+ dla nauczycieli i dyrektorów gdańskich szkół. Radni PiS zgłaszają sprawę do ministerstwa

2021-10-08 16:51
lgbt
Autor: pixabay.com

Nauczyciele i dyrektorzy gdańskich szkół dowiedzą się, jak wesprzeć uczniów LGBT+. Ruszyły szkolenia, które mają zapobiec homofobii wśród dzieci i młodzieży. -Udział w zajęciach jest dobrowolny -zaznacza Piotr Jankowski ze Stowarzyszenia „Tolerado”.

Szkolenia właśnie ruszyły. Odbywają się w formie online, poza godzinami pracy nauczycieli. -Szkolenia prowadzą specjalistki i specjaliści z zakresu m.in. psychologii, seksuologii, socjologii i prawa. Szkolenia mają formę mieszaną; to jest wykładową z elementami warsztatów i dyskusji. Do tej pory odbiór był bardzo pozytywny, chociaż pojawił się już komunikat ze strony nauczycieli, że udział w takim szkoleniu w obecnej sytuacji wymaga wiele odwagi -mówi Piotr Jankowski ze Stowarzyszenia „Tolerado”.

Projekt ledwo się rozpoczął, a już zdążył wywołać kontrowersje. Gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości zawiadomili w tej sprawie ministra edukacji i nauki oraz pomorskie kuratorium oświaty. Ich zdaniem to „wprowadzanie nowomowy ideologicznej do szkół i kpina z nauki”.

Tymczasem władze Gdańska odpierają zarzuty. -Stowarzyszenie „Tolerado”, które poprowadzi zajęcia, zostało wybrane w konkursie. Uważamy, ze jest to bardzo profesjonalna organizacja, mamy bardzo dobre doświadczenia. Ona też zebrała diagnozę potrzeb. Naszym zdaniem takie działanie ma szanse poprawić jakość funkcjonowania młodych ludzi, ale tez nauczycielek i nauczycieli. Osoby odpowiedzialne za tworzenie bezpiecznej przestrzeni nauki i wychowania powinny posiadać wiedzę na temat osób, z którymi pracują -mówi wiceprezydent Gdańska, Monika Chabior.

Miasto wyda na organizację szkoleń 55 tys. zł. Do udziału zaproszone są wszystkie gdańskie szkoły.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE