Ślub aranżowany przez swatkę

i

Autor: pixabay

oszuści

Swatka szukała niepełnosprawnych kandydatek na żonę! Powód był jeden, teraz za to odpowie

2023-11-20 11:04

Love story z wojną w tle brzmi jak pomysł na dobry film, ale tym razem było to pomysł na biznes prowadzony przez ukraińską swatkę. Wszystko oczywiście z łamaniem prawa. Kobieta zajmowała się poszukiwaniem żon, dla mężczyzn, którzy chcieli uniknąć poboru do wojska. W jaki sposób funkcjonowały takie małżeństwa?

W ten sposób Ukraińcy unikają poboru do wojska

Departament Dochodzeń Strategicznych Narodowej Policji Ukrainy poinformował, że główną podejrzaną aresztowano w Odessie. Swatka zawiniła jednym szczegółem - przyczyniała się do aranżowania fikcyjnych małżeństw, by ułatwić mężczyznom uniknięcie służby wojskowej. Kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku z pieniędzmi i fałszywym certyfikatem małżeństwa. 

Z jej usług korzystali mężczyźni w wieku poborowym, którzy chcieli uniknąć powołania do armii. 34-latka szukała kobiet z niepełnosprawnością i odpowiednią grupą inwalidzką, które za odpowiednią opłatą zgadzały się na ślub z chcącymi uniknąć służby wojskowej. "Małżonkowie" wyjeżdżali razem za granicę, następnie kobieta wracała na Ukrainę, a po jakimś czasie para się rozwodziła.

- podaje polsatnews.pl.

Takie swatanie kosztowało 4 500 dolarów. Kobieta dzieliła się oczywiście łupem z "fałszywymi" żonami. 

W ostatnich miesiącach Ukraina boryka się z wieloma próbami unikania służby przez osoby w wieku poborowym. We wrześniu Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o rozbiciu grupy, która w obwodzie odeskim sprzedawała poborowym fałszywe zaświadczenia lekarskie.

GALERIA: ORP Błyskawica odholowany do Portu Wojennego

Pomorskie. Wycinka drzew w gminie Choczewo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE