Sukces Maliszewskiej w Gdańsku! Znowu jest najlepsza

i

Autor: Facebook Natalia Maliszewska

Sport

Sukces Maliszewskiej w Gdańsku! Znowu jest najlepsza

2023-03-18 14:20

Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) obroniła drugiego dnia mistrzostw Polski w short tracku w Gdańsku tytuł na 500 m. Razem z nią w sztafecie mieszanej na 2000 m triumfował jej klubowy kolega Łukasz Kuczyński, który był także pierwszy na 500 oraz trzeci na 1500 m.

Na 500 m kobiet układ czołowej trójki był identyczny jak rok temu. Tytuł obroniła Maliszewska, która jednak zaspała na starcie i na początku jechała na czwartej pozycji. Na dystansie aktualna wicemistrzyni Europy w świetnym stylu wyprzedziła konkurentki i sięgnęła po swój siódmy złoty medal w tej konkurencji. Osiem tytułów ma na koncie jej starsza siostra Patrycja, która w tym roku postanowiła zakończyć karierę.

Maliszewska wyprzedziła duet zawodniczek Stoczniowca Gdańsk, Kamilę Stormowską i Nikolę Mazur.

W finale zmagań mężczyzn zdecydowanie prowadził Diane Sellier i wydawało się, że nikt nie będzie w stanie go zdetronizować. Na ostatnich metrach reprezentant Stoczniowca potknął się, z czego skorzystał Kuczyński, który wywalczył swój pierwszy tytuł. Trzecia lokata przypadła Michałowi Niewińskiemu (obaj Juvenia), który pod koniec stycznia został w Dreźnie mistrzem świata juniorów na 500 m.

Dramatyczny przebieg miał również decydujący wyścig na 1500 m kobiet. Jadąca na czele Maliszewska podcięła drugą oraz broniącą tytułu Stormowską i w tej sytuacji złoty medal zdobyła druga w ubiegłym roku Mazur.

Drugie miejsce zajęła Gabriela Topolska (Juvenia), a trzecie Michalina Wawer. 16-letnia reprezentantka UKS Short Tracku MOSiR Giżycko stanęła na najniższym stopniu podium dzięki dyskwalifikacji trzeciej na linii mety Ady Majewskiej (Juvenia).

U mężczyzn ubiegłorocznego sukcesu nie powtórzył Niewiński, który nie dość, że na finiszu musiał uznać wyższość Selliera, to później i tak został zdyskwalifikowany. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Neithan Thomas (Stoczniowiec) i Kuczyński.

W sobotę Maliszewska i Kuczyński cieszyli się także z drugiego złotego medalu. Białostocczanie wygrali sztafetę mieszaną na 2000 m, a razem z nimi w drużynie jechali Topolska i Niewiński.

W piątek w hali Olivia przeprowadzono eliminacje na poszczególnych dystansach. Z kolei w niedzielę rozdane zostaną medale na 1000 m kobiet i mężczyzn oraz w sztafecie na 3000 m kobiet i 5000 m mężczyzn.

W Gdańsku rywalizuje 46 łyżwiarzy, 21 zawodniczek i 25 zawodników, z sześciu klubów.

„Wystawa Van Gogh” w Gdańsku. Przepiękne wydarzenie multisensoryczne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE