Studniówki 2023. Ile kosztują przygotowania do balu maturalnego?

2023-02-27 14:40

Niestety 2023 rok to kolejny rok wysokiej inflacji. Widać to także w cenach studniówek. Tegoroczni maturzyści srogo będą musieli zapłacić za przygotowania do balu maturalnego.

Styczeń i początek lutego to miesiące studniówek. Terminy balów maturalnych uzależnione są przede wszystkim od dyrekcji szkoły i samorządów. Obecnie studniówki najczęściej odbywają się w restauracjach i w salach hotelowych. Wiąże się to z wydatkiem, często większym niż organizacja jej w szkolnej sali gimnastycznej. Jednak na koszt studniówki nie składa się tylko opłata za salę. Trzeba również kupić sukienkę/garnitur, wykonać makijaż i odwiedzić fryzjera.

Większy koszt przygotowania się do studniówki będą miał dziewczyny. To one oprócz sukienki chcą mieć zrobiony makijaż i fryzury, często u profesjonalnej makijażystki i fryzjerów. Choć mężczyźni często czeszą się sami w domu, to niestety ceny garniturów poszły ostatnio ostro w górę i kosztują zdecydowanie więcej niż jeszcze dwa-trzy lata temu.

Ile trzeba wydać na przygotowania do studniówki? Więcej w galerii!

Odlotowa kamienica w stolicy! Takiej iluminacji nie widzieliście
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE