Groził śmiercią swoim znajomym. Miał pistolet

i

Autor: Skitterphoto / CC0 / pixabay.com

Strzelanina podczas przyjęcia urodzinowego: Osiem osób zabitych i trzy ranne

2023-01-30 7:29

Osiem osób zginęło, a trzy zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w niedzielę podczas przyjęcia urodzinowego w mieście Gqeberha w Republice Południowej Afryki, znanym do 2021 roku jako Port Elizabeth - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera.

Według doniesień miejscowej policji dwóch napastników wtargnęło do prywatnego domu i otworzyło ogień do uczestników przyjęcia. Nie zidentyfikowano jeszcze zabitych i rannych, nie zatrzymano też sprawców morderstwa.

W RPA utrzymuje się wysoki poziom zagrożenia niepokojami społecznymi i przestępczością kryminalną. W wyniku zamieszek, do których doszło w lipcu 2021 roku po aresztowaniu byłego prezydenta kraju Jacoba Zumy, zginęło ponad 350 osób. Wybuch przemocy był wówczas napędzany licznymi problemami społecznymi: skrajnym rozwarstwieniem majątkowym, bezrobociem, napięciami na tle etnicznym.

W lipcu 2022 roku odnotowano 18 ofiar śmiertelnych w dwóch strzelaninach w miastach Soweto i Pietermaritzburg.

Zachód ROZGRYWA Rosję! Grupa Wagnera rekrutuje Niemców l Ukralina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE