Wjechał w przystanek i dachował. Tragiczny wypadek na Lubelszczyźnie

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Rico_Loeb /zdjęcie ilustracyjne

Strażacy z Pomorza ofiarami wypadku w Belgi. Dwaj bracia byli druhami w OSP

2023-02-20 13:41

W sobotę (18 lutego) doszlo do tragicznego wypadku samochodowego w Belgii. Zginęli w nim dwaj bracia, którzy byli druhami w OSP Polnica. Ruszyła ogromna fala pomocy dla bliskich.

W sobotni wieczór (18 lutego), około godziny 21:40 w miejscowości Lichtervelde doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku. Z relacji mediów wynika, że białe Maserati z niejasnych przyczyn wypadło z drogi, uderzyło w wysepkę i następnie wylądowało na drzewie, aż 200 metrów dalej.

Siła uderzenia była tak duża, że samochód rozpadł się na pół, a jeden z pasażerów wylądował 30 metrów od pojazdu, informuje dziennik "Het Laatste Nieuws". Dodaje, że na miejscu zginęło trzech mężczyzn w wieku 33, 28 i 22 lat narodowości polskiej.

Kacper miał zaledwie 22 lata, Dawid 28. Dawid pozostawił żonę i dwójkę malutkich dzieci. Ich największym sensem życia była rodzina, która teraz będzie starała się sprowadzić ciała do Polski. Koszty są ogromne, a do tego dochodzi jeszcze pogrzeb..

- czytamy na internetowej zrzutce zorganizowanej dla bliskich ofiar. 

W niedzielę (19 lutego) o godz. 20.00 strażacy w symboliczny sposób pożegnali dwóch zmarłych druhów. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE