Straż miejska od początku roku wystawiła kierowcom 6500 mandatów

2021-10-19 18:00
Uwaga kierowcy! Straż miejska skanuje tablice rejestracyjne. Można dostać mandat!
Autor: gdansk.pl

Ponad 7000 interwencji, 6500 mandatów oraz prawie 90 spraw, które znajdą swój finał w sądzie. A to dane tylko z tego roku! Straż miejska w Śródmieściu Gdańska ma pełne ręce roboty, głównie przez źle parkujących kierowców.

Większość mandatów dotyczy jednak ignorowania przez kierowców specjalnych stref, które już od dłuższego czasu obowiązują w ścisłym centrum Gdańska - tłumaczy Marta Drzewiecka ze straży miejskiej w Gdańsku.

- Obowiązują jednocześnie 4 strefy: strefa ograniczonej dostępności, strefa zamieszkania, śródmiejska strefa płatnego parkowania oraz strefa ograniczonego postoju. Strefy funkcjonują już od dłuższego czasu, jednak nadal wielu kierowców nie ma świadomości jakie zasady w nich obowiązują. Strażnicy miejscy interweniują gdy kierujący nie stosują się do przepisów obowiązujących w poszczególnych strefach - dodaje rzeczniczka straży miejskiej.

Strażnicy miejscy apelują do kierowców, by ci zwracali większą uwagę na znaki drogowe i nie ufali bezkrytycznie swojej nawigacji samochodowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE