Stertę śmieci, głównie opon, podrzucono na teren budowy Trasy Kaszubskiej

2021-10-19 19:00
opony
Autor: www.pixabay.com zbiórka gabarytów

Kilkadziesiąt zużytych opon, gruz i inne odpady, głównie poremontowe. Taką właśnie, niemałą stertę śmieci ktoś podrzucił na teren budowanej Trasy Kaszubskiej w pobliżu Chwaszczyna. I choć obok postawiono wcześniej znak, że obszar jest monitorowany, to ustalenie sprawcy wcale nie jest proste.

- Oprócz samych, zwykłych śmieci, spora część ich to są zużyte opony samochodowe. Zostały podjęte próby ustalenia sprawcy bądź sprawców tego podrzucenia, niestety bezowocne. W związku z powyższym wykonawca, zgodnie z obowiązującym prawem, na własny koszt te śmieci zutylizuje - mówi Piotr Michalski z gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak się okazuje, nie jest to pierwszy problem ze śmieciami odkąd rozpoczęto budowę ekspresówki. - W czasie prowadzenia tych prac budowlanych na tym odcinku, pod ziemią wykonawca w czasie prowadzenia prac ziemnych znajdował takie śmieci, które spoczywały w ziemi od kilku bądź nawet kilkudziesięciu lat. Przeważały tam odpady budowlane. To zostało też wszystko zutylizowane zgodnie z obowiązującym prawem - dodaje rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA.

W przypadku śmieci, które nie zostały ujawnione przed rozpoczęciem prac budowlanych, za ich usunięcie odpowiada GDDKiA. Dodajmy jeszcze, że koszt utylizacji jednej opony ciężarowej to kilkadziesiąt złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE