Stało się najgorsze! Ceny czekolady poszybują w górę. Ile zapłacimy?

2022-08-08 15:44
Stało się najgorsze! Ceny czekolady poszybują w górę. Ile zapłacimy?
Autor: Pixabay.com

Cukier, olej, mąka - lista produktów, które drożeją jest coraz dłuższa. Jeszcze do niedawna smutki można było zażegnać z tabliczką ulubionej czekolady. Ta przyjemność niebawem będzie nas kosztowała więcej. Ile przyjdzie nam zapłacić za czekoladowe słodkości?

Inflacja nie oszczędza nikogo. Przekonamy się o tym niebawem kupując ulubioną tabliczkę czekolady.  Jej ceny mogą wzrosnąć nawet dwucyfrowo! Do podwyżek przymierzają się dwa przedsiębiorstwa produkujące wyroby czekoladowe.

Maciej Herman, dyrektor zarządzający firmy Wedel, przyznał w rozmowie z portalem money.pl, że firma jest zmuszona podwyższyć ceny z powodu drożejącego cukru. Koszty windują także drogie surowce mleczne i opakowania. Z wyliczeń Hermana wynika, że surowce mleczne podrożały przez rok aż o 79 proc.

Nie tylko miłośnicy czekolady od Wedla mają powody do smutku. Nie inaczej będzie w przypadku firmy Wawel. Jak podkreśla portal innpoland.pl, spółka niedawno uprzedziła swoich inwestorów, że mogą pojawić się komplikacje ze zrealizowaniem marży i poziomem sprzedaży.

Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą: Sprawdź prozdrowotne właściwości czekolady

Portal powołuję się także na analizę ING z lutego zeszłego roku, z której wynika, że wielu Polaków może być załamanych tymi informacjami. 84 proc. Polaków deklaruje, że lubi słodycze, a 91 proc. przyznaje, że je kupuje. Okazuje się, że 79 proc. obywateli uważa, że spożywanie słodyczy sprawia im przyjemność, a 57 proc. wskazuje, że poprawiają im nastrój.

Czekolada – dowiedz się, dlaczego warto jeść czekoladę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE