Sprofanował Jezusa i krzyż. Nergal dziś stanie przed sądem

2020-06-30 8:30 Dominika Bakura
Nergal na kwarantannie ogląda PORNO. Dodał zdjęcie z łóżka
Autor: AKPA

Sprofanował postać Jezusa - dziś stanie przed sądem! O godzinie 10:00 w Sądzie Rejonowym w Gdańsku rozpocznie się proces muzyka Adam D., ps. "Nergal". Wokaliście zespołu "Behemoth" postawiono zarzut znieważenia uczuć religijnych.

Nawet 2 lata więzienia grożą muzykowi, który w 2018 r., za pośrednictwem social mediów opublikował film profanujący postać Jezusa. Na krótkim video, które szybko zniknęło z sieci, wokalista zespołu „Behemoth” śpiewał do atrapy mikrofonu w kształcie fallusa. Na przedmiocie przyczepiony był ukrzyżowany Jezus.  

O akcie oskarżenia przeciwko Nergalowi poinformował  w 2019 r. na Twitterze Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. – Nergal bez umorzenia! A mógł po ludzku przeprosić za Jezusa na penisie. Menadżer Adama Darskiego dzwonił do mnie z prośba o ugodę. Zgodziłem się pod warunkiem przeprosin. Ustaliliśmy treść jednak duma „gwiazdora” nie pozwoliła mu ich opublikować. Gdzie go doprowadzi ta pycha? – czytamy w opublikowanym przez polityka poście.

Przypomnijmy - to nie pierwszy raz, kiedy wokalista zespołu "Behemoth" ma problemy z wymiarem sprawiedliwości. Ta najgłośniejsza sprawa dotyczyła porwania Biblii na jednym z koncertów w 2007 roku. Po jednak ponad sześciu latach trwania procesu, sąd uznał, że do obrazy uczuć religijnych... nie doszło.   

Więcej w tym temacie. Reporterka Radia Eska – Dominika Bakura. Posłuchaj: