Sprawie i bezboleśnie! W Gdyni ruszył Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19

2021-04-29 14:06 Dominika Bakura
Szczepienia w Polsce
Autor: TWITTER Szczepienia w Polsce

Na początek - 300 osób! Dziś z samego rana, w Gdynia Arenie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19. 20 stanowisk przeznaczonych do konsultacji i szczepień rozstawiono na płycie boiska. – Wszystko sprawnie i bezboleśnie – mówi jedna z zaszczepionych gdynianek.

– Pierwszy gdynianin zaszczepił się punktualnie o godzinie 08:00 – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni. – Na miejscu, w środku hali, na pacjentów chcących zaszczepić się przeciwko COVID-19 czeka 20 stanowisk przeznaczonych do konsultacji i masowych szczepień. Wewnątrz znajduje się też punkt pierwszej pomocy, w którym dyżuruje wykwalifikowany personel medyczny – dodaje Bartoszewicz.

Głos podczas otwarcia punktu szczepień powszechnych w Gdyni zabrał także Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

– Czekaliśmy na moment, by wygrać z pandemią. Wierzę, że szczepiąc się, uda nam się to pokonać. To nasza tarcza obronna – podkreśla włodarz miasta.

W Gdyni kolejny punkt szczepień zacznie działać w maju w budynku Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Szacunkowo w obu tych miejscach będzie można zaszczepić ponad 9 tys. osób tygodniowo.