wyniki egzaminu zawodowego on line

i

Autor: pixels

edukacja

Sprawdź on-line jak ci poszło na egzaminie zawodowym. CKE podaje wyniki! Co zrobić gdy ich nie ma?

Całe wakacje musieli czekać na wyniki egzaminów zawodowych, ale już są! Młodzież czekała na to od czerwca. Jak sprawdzić wyniki? To łatwe, bo można to zrobić on-line.

Wyniki egzaminów zawodowych 2023, gdzie szukać?

Czerwcowe egzaminy zawodowe to ważny sprawdzian dla uczniów. Na wyniki trzeba było czekać kilka miesięcy, dokładnie w czwartek, 30 września można je już sprawdzić, wystarczy dostęp do internetu, a jak to zrobić opisujemy dokładnie poniżej. Wyniki on-line są już dostępne, wystarczy wejść w link.

CKE upublicznia wyniki egzaminów zawodowych w formule 2017 oraz 2019 dokładnie 31 sierpnia o godzinie 10.00. By je sprawdzić, trzeba wejść do systemu. To specjalnie przygotowana platforma na której uczniowie mogą sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego. Wyniki można obejrzeć na SIOEPKZ to w skrócie System Informatyczny Obsługi Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje w Zawodzie, inaczej portal zdającego. 

Jak sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego, instrukcja logowania

By zalogować się w systemie zdającego trzeba wprowadzić dane, które każdy uczeń otrzymał w szkole. Są one ważne bezterminowo, a placówki wyposażały w dane zdających już kilka miesięcy wcześniej. W wyszukiwarce trzeba wpisać adres strony internetowej SIOEPKZ gdzie znajdziemy wyniki on-line. Warto próbować już o 10, ale trzeba sie liczyć z przeciążeniem serwerów. Do zalogowania niezbędne jest podanie:

  • loginu
  • hasła

Te dane uczniowie otrzymują w swoich szkołach

O której pojawią się wyniki egzaminu zawodowego?

Czas ogłoszenia wyników Centralna Komisja Egzaminacyjna podaje z góry. To 31 sierpnia, od godziny 10. Nie oznacza to, że wyniki można sprawdzić w całym kraju już o 10. Nie mogą się pojawić na platformie szybciej, ale mogą być widoczne dopiero po kilku minutach lub godzinach. Warto więc odświeżać stronę. 

Nie ma wyników egzaminu zawodowego, co zrobić?

Wyniki egzaminów zawodowych mogą być dostępne od 10 lub później. Jeżeli mamy problem z logowaniem, trzeba zwrócić się do szkoły. Istniejąca tam komisja egzaminacyjna może w każdej chwili wygenerować owe hasło, może także wprowadzić do systemu SIOEPKZ adres e-mail zdającego. Centralna Komisja Egzaminacyjna zaleca, by przed sprawdzeniem wyników 31 sierpnia, zalogować się wcześniej na próbę i sprawdzić, czy wszystko działa.

W przypadku utraty danych do logowania, bądź ich nieotrzymania – dyrektor Ośrodka Egzaminacyjnego (pracownik Ośrodka Egzaminacyjnego) może w dowolnym momencie pobrać kody aktywacyjne oraz zresetować hasło i utworzyć swojemu zdającemu nowy kod aktywacyjny

- czytamy w informatorze CKE.

Wyniki egzaminu zawodowego 2023; co oznaczają?

Egzamin zawodowy uznaje się za zdany, jeżeli uczeń uzyska  z części pisemnej – co najmniej 50 proc. punktów możliwych do uzyskania (czyli minimum ‎‎20 punktów);z części praktycznej – co najmniej 75 proc. punktów możliwych do uzyskania. ‎

Nie zdany egzamin zawodowy 2023 - co dalej?

Egzaminu zawodowego nie można poprawić, można do niego podejść po raz drugi w kolejnej sesji, w tej samej szkole, czyli z młodszymi uczniami. Każdy uczeń może ponownie podejść do egzaminu zawodowego dwa razy, później zostaje już tylko nauka i egzamin eksternistyczny.

GALERIA: pogoda jest bezlitosna dla turystów, zobaczcie te memy z wakacji.

W bydgoskich szkołach ruszyły egzaminy zawodowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE