Serial o Iwonie Wieczorek trafił na Netflix. Czego się z niego dowiemy?

i

Autor: mat pras

film

"Sprawa Iwony Wieczorek" na Netflixie. Serial pokazuje nieznane dotąd wątki?

2023-12-08 9:08

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek, choć ciągnie się od 13 lat, wciąż budzi wiele emocji. Nie brakuje na ten temat nowych teorii i nieznanych dotąd informacji. W ostatnim czasie pojawiło się kilka dokumentów na temat śledztwa czy dzieciństwa Iwony. Od niedawna serial "Sprawa Iwony Wieczorek" dostępny jest na platformie streamingowej Netflix.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Od 13 lat nie wiadomo co się stało z nastolatkąSprawa Iwony Wieczorek to jedna z najgłośniejszych, nierozwiązanych spraw w Polsce. Nastolatka 16 lipca 2010 umówiła się z koleżanką Adrią i trzema kolegami - Pawłem, Markiem i Adrianem na wyjście do sopockiej dyskoteki. Zanim pojawili się w klubie, pojechali na działkę babci Pawła, gdzie pili alkohol. Po północy grupa pojechała do Krzywego Domku w Sopocie do klubu Dream Club. W klubie miało dojść do kłótni między Iwoną a Adrią. Około godziny 3:00 19-letnia Iwona wyszła z klubu i poszła promenadą pieszo do domu.

Przed godziną 4:00 nad ranem nastolatce rozładował się telefon, a o godz. 4:12 minęła wejście nr 63 na plażę w Gdańsku Jelitkowie. Tam urywa się ślad po Iwonie. 19-latka nigdy nie powróciła do domu, nie wiadomo co się z nią stało.

Serial o Iwonie Wieczorek trafił na Netflix. Czego się z niego dowiemy?

Przeglądając Netflixa możemy od niedawna natrafić na serial o Iwonie Wieczorek. Nie jest to nowy serial, ponieważ pisaliśmy o nim już w czerwcu. 

Od piątku (30 czerwca) na platformie Viaplay można było oglądać trzyodcinkowy serial "Sprawa Iwony Wieczorek". Teraz prawa do polskiej produkcji kupił Netflix. 

Serial "Sprawa Iwony Wieczorek" to historia zaginięcia 19-letniej dziewczyny w Trójmieście. Pytanie o to, co się stało, nadal jest otwarte. W serialu analizujemy prawdopodobne poszlaki i śledztwo

- opisują twórcy.

W pierwszym odcinku przedstawiono okoliczności zaginięcia Iwony Wieczorek - co działo się przed feralnymi wydarzeniami, m.in. relacja Iwony z kuzynem Patrykiem czy przygotowania do matury. W serialu pojawia się informacja, że policja zignorowała zgłoszenie o zaginięciu nastolatki. Wtedy to sprawą zajął się detektyw Krzysztof Rutkowski.

Kto wystąpił w serialu "Sprawa Iwony Wieczorek"?

W serialu wypowiadają się m.in. mama Iwony Wieczorek - Iwona Kinda, detektyw Krzysztof Rutkowski, dziennikarka Marta Bilska, dyrektor Collegium Gedanense Grzegorz Nocoń, Anna Trojanowska, Ewa Gruza, Aldona Szostak, Marek Sterlingow, dziennikarka Natalia Grzybowska, były dyrektor Biura Kryminalnego KGP Marek Dyjasz, był nadkom. wydziału zabójstw Marek Siewert, adwokat i były szef MSWiA Janusz Kaczmarek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Janusz Szostak NIE ŻYJE Robił wszystko by odnaleźć Iwonę Wieczorek
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE