Spał w lesie pod Straszewem w skradzionym audi. 25-latka zatrzymała policja

2021-03-18 14:29 P.C

25-latek z Malborka spał w lesie pod Straszewem w skradzionym audi i wpadł w ręce policjantów. Okazało się, że auto, które chciał ukryć, zniknęło z jednej z posesji w Olsztynie. Mężczyzna został zatrzymany, znaleziono przy nim także marihuanę. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Kwidzyna w środę, 17 marca otrzymali informację o aucie zaparkowanym w lesie. Po przybyciu na miejsce, zauważyli w zaroślach audi, a w nim śpiącego mężczyznę – 25-letniego mieszkańca Malborka. Funkcjonariusze sprawdzili także numery nadwozia samochodu. Okazało się, że audi A5 zniknęło w nocy spod posesji w Olsztynie.

– Samochód, poza uruchomionym silnikiem, miał zakryte dywanikami samochodowymi przednie reflektory. Na miejsce przyjechali grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. W trakcie przeszukania auta policjanci znaleźli w nim susz roślinny, który został poddany przez technika kryminalistyki badaniu. Wykazało ono, że była to marihuana – mówi mł.asp. Anna Filar, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

Pojazd zabezpieczono do dalszych czynności procesowych, natomiast 25-letni mieszkaniec Malborka został zatrzymany. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Była policja. Będzie sąd. Gdyby ściany mogły mówić...
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE