Sosna z białym czubkiem? Lepiej tego nie dotykaj, to nie śnieg!

i

Autor: .facebook.com/LasyPanstwowe/canva

Sosna z białym czubkiem? Lepiej tego nie dotykaj, to nie śnieg!

2022-11-25 12:05

Pierwszy śnieg na wierzchołkach sosen - czytamy na Facebooku Lasów Państwowych. To jednak nie śnieg. Widziałeś coś takiego w lesie? Uważaj, lepiej tego nie dotykać! Wyjaśniamy, o co chodzi.

Jeżeli ktoś z Was zastanawiał się kiedyś skąd u niektórych drzew bały czubek, przypominający śnieg - śpieszymy w wyjaśnieniami. Choć od razu rzuca się nas myśl, że to sprawka białego puchu, który niedawno zaskoczył nas wszystkich, to coś zupełnie innego. Wideo z wyjaśnieniami zamieściły na swoim facebookowym profilu Lasy Państwowe. 

Zastanawiałam się czemu niektóre są a niektóre nie są i co to znaczy te białe plamy

- komentują internauci pod wspomnianym postem. 

Przedstawiciel Lasów państwowych na zamieszczonym filie wyjaśnia, że czubki drzew są celowo zabarwione na biały kolor, żeby nie smakowały zwierzętom.

Jest to tzw. repelent służący do zabezpieczania pąków szczytowych przed zgryzaniem przez np. jelenie, łosie. Głównym składnikiem środka jest „piasek”, który zniechęca zwierzynę do podjadania białych wierzchołków drzewek

- czytamy. 

M jak miłość. Barbara pokaże Basi jej prawdziwego dziadka. Ostatnie zdjęcie Zenka Łagody przywoła bolesne wspomnienia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE