Sopot stawia na zieleń. Kurort zasadzi 69 nowych drzew

2022-06-22 17:00
Nowe drzewa Sopot
Autor: UMS

W Sopocie zrobi się bardziej zielono! Miasto w ciągu najbliższych dwóch tygodni posadzi blisko 70 nowych drzew. Uzupełnione zostaną historyczne szpalery wzdłuż alei Niepodległości, ulicy Kujawskiej, Kościuszki czy Powstańców Warszawy.

- Poprzez nasadzenia nie tylko poprawiamy mikroklimat w mieście, ale także przyczyniamy się jakby do wzrostu zamożności Sopocian. Według analizy amerykańskich naukowców, nieruchomości, które są w sąsiedztwie starodrzewów, wzrastają nawet do 30% wartości. Inne dane pokazują, że w okolicy gdzie jest zieleń spada przestępczość - mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

Wśród sadzonek pojawi się około 10 różnych gatunków. Każde z drzew ma być już dorodnym okazem o wysokości średnio dwóch i pół metra.

- To gatunki rodzime, krajowe, takie jak grab pospolity, sosna, dąb szypułkowy czy też lipy. Lipy nasadziliśmy, czy uzupełniliśmy szpaler, przy ulicy Jana z Kolna. Oprócz rodzimych gatunków, także pojawiają się gatunki bardziej egzotyczne, przykładem tego jest dawidia chińska - dodaje wiceprezydent kurortu.

Nowe nasadzenia są częścią większego projektu. W latach 2018-2023 w Sopocie ma się pojawić łącznie 2000 nowych drzew.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE