Sopot – Pierwsze dwa dni majówki za nami. Ponad 70 wykroczeń

i

Autor: mat pras

Sopot – Pierwsze dwa dni majówki za nami. Interweniowano wobec 73 sprawców wykroczeń

2022-05-02 12:30

Sopoccy policjanci w trakcie tych dni interweniowali wobec 73 sprawców wykroczeń. Zdecydowana większość to wykroczenia polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości w rejonach przejść dla pieszych. Przed nami kolejni dni wypoczynku i powroty do domu. Cały czas apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!

Trwa majówka, dlatego policjanci drogówki prowadzą na ulicach Sopotu wzmożone działania. Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu, do których zaliczamy pieszych, rowerzystów, a także motocyklistów i wszystkich innych kierujących pojazdami. Przez pierwsze dwa dni majówki na ulicach miasta nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a policjanci pracowali na miejscu jednej kolizji drogowej.

W trakcie działań mundurowi interweniowali wobec 73 sprawców wykroczeń. Zdecydowana większość, bo aż 49, to wykroczenia polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości i do wszystkich tych zdarzeń doszło w rejonach przejść dla pieszych. Pozostałe wykroczenia związane były m.in. z niesprawnymi światłami albo jazdą bez wymaganych świateł (8 wykroczeń), nieprawidłową zmianą pasa ruchu (4 wykroczenia), jazdą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa (2 wykroczenia) czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przez rowerzystę (2 wykroczenia).

Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę kierującemu pojazdem, który w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie. Przypominamy, za popełnione wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a ponadto sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

- komentują policjanci. 

Policjanci drogówki udaremnili dalszą jazdę również 25-latkowi z Gdańska, który będąc po użyciu alkoholu kierował hulajnogą elektryczną. Do tej interwencji doszło 1 maja po godz. 1.00 w nocy na Alei Niepodległości, a sprawca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Przed nami kolejni dni wypoczynku i powroty do domu. Policjanci z Sopotu cały czas apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE