Sopot chce zaszczepić przedstawicieli branży hotelarskiej! „By uratować ten sezon”

2021-04-27 7:06
Hotel - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Od 12 lutego otwarte będą hotele.

Sopot chce zaszczepić przedstawicieli branży hotelarskiej! Zdaniem włodarzy miasta - będzie to gwarancją bezpiecznego wypoczynku w Sopocie, co przełoży się na zwiększoną liczbę gości. – By ten sezon był lepszy od ubiegłorocznego – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu.

– Będziemy pomagać w koordynacji i myślę, że takie szybkie zaszczepienie wszystkich pracowników sopockiej branży turystycznej pozwoli bezpiecznie przyjąć gości – mówi wiceprezydent Sopotu.

Masowy punkt szczepień w Sopocie zostanie uruchomiony w Ergo Arenie. – Najpóźniej ruszymy tam ze szczepieniami 4 maja – dodaje Czarzyńska-Jachim.

Pomysł miasta popierają przedstawiciele sopockiej branży hotelarskiej - Patryk Gajewski i Bartosz Olejniczak. Jak podkreślają - szczepienia zapewniłyby bezpieczeństwo gościom jak i pracownikom.

– Kontakt z klientem jest nieunikniony i dla nas pracowników będzie to po prostu bezpieczniejsze. Wszyscy jesteśmy chętni do szczepień – dodaje Gajewski.

Tymczasem Olejniczak podkreśla, że szczepienia pracowników to ukłon w stronę klienta. – Goście mają wiele obaw. Tymczasem zaszczepiony pracownik to dla nich ważna informacja. Oczywiście, nadal funkcjonuje u nas system bezkontaktowego przekazywania apartamentów. Ale takie szczepienia na pewno wiele by znaczyły dla klienta – mówi przedstawiciel 3CityRentals.

Koordynatorem całej akcji będzie Sopocka Organizacja Turystyczna. Tam przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje zainteresowanie szczepieniami. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE