Sopockie sanatoria miejscami kwarantanny. „Pracownicy muszą pozostać w gotowości”

2020-03-24 9:54 Dominika Bakura
Zakład Balneologiczny, oferujący kąpiele solankowe oraz inhalacje.
Autor: wikpedia.org

Przez koronawirusa sopockie sanatoria zawiesiły działalność. Placówki nie będą udzielały żadnych, w tym ambulatoryjnych świadczeń. To efekt ogłoszenia stanu epidemicznego na terenie całego kraju. – W poniedziałek ostatni kuracjusze opuścili dwa miejskie uzdrowiska – potwierdza Izabela Heidrich z sopockiego magistratu.

Nasycone jodem powietrze, bliskość terenów leśnych czy solanka ze źródła św. Wojciecha – to m.in. co roku przyciąga do Sopotu tysiące kuracjuszy. Ci, którzy do uzdrowiska trafili w marcu – nie mieli jednak szansy na skorzystanie z wszystkich tych atrakcji. W związku z obecną sytuacją – zmuszeni byli do skrócenia swoich turnusów.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, sopockie sanatoria zawieszają działalność. Placówki nie będą udzielać żadnych świadczeń. Zabiegi zwieszono w trybie natychmiastowym - informuje Izabela Heidrich, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Sopotu.

Zabiegi zawieszono w trybie natychmiastowym. Posłuchaj:

W sopockich sanatoriach „Leśnik” i „Perła” przebywało łącznie 300 kuracjuszy. Teraz uzdrowiska mają przygotować się do nowej roli. 

Sopockie sanatoria zgodnie z wcześniejszym zgłoszeniem do Wojewody Pomorskiego stają się miejscami do wykorzystania jako miejsca kwarantanny. Placówki utrzymują gotowość. Dostępna musi być całodobowa recepcja i miejsce dla lekarza – podkreśla Izabela Heidrich z sopockiego magistratu.

– Sanatoria muszą utrzymać gotowość hotelową – mówi Izabela Heidrich z sopockiego magistratu. Posłuchaj:

Także Gdańsk przygotowuje się do tworzenia miejsc do odbywania kwarantanny. To na razie kilkadziesiąt lokalizacji, w których docelowo ma przebywać od 100 do 150 osób. 

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.