Sopocka Marina zostanie rozbudowana. Poszerzy to ofertę edukacyjną dla młodzieży

2020-08-07 10:56 Patryk Rosiński
Marina w Sopocie zyska dodatkowe miejsca do cumowania
Autor: pixabay.com Marina w Sopocie zyska dodatkowe miejsca do cumowania

Przystań morska "Molo" w Sopocie rozpoczęła swoją działalność w lipcu 2011 roku. Cieszy się ona sporą popularnością, a obecnie jest w stanie pomieścić 103 jednostki. W Marinie zacumować może 40 łodzi o długości od 10 do 14 metrów oraz 63 nie przekraczające 10 metrów. Liczba miejsc ma się jednak powiększyć.

Sopocka Marina zostanie rozbudowana o dodatkowe miejsca do cumowania. Miasto rozpisało przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. który ma wyłonić wykonawcę zarówno projektu jak i samej inwestycji. Celem rozbudowy dobrze znanej przystani jest rozszerzenie oferty edukacyjnej.

- Od lat stawiamy w Sopocie na rozwój młodzieży i chcemy zaproponować jeszcze lepszą ofertę edukacyjną - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. Posłuchaj:

Posłuchaj jaki element sopockiej Mariny ma zostać rozbudowany:

Więcej miejsca do cumowania to nie jedyne plany rozwoju Mariny. W zamyśle są także nowe miejsca do cumowania, slip do wodowania łódek czy zaplecze socjalne. W ten sposób sopocka infrastruktura żeglarska jeszcze się powiększy.

- Przyda się to kolejnym rocznikom naszych uczniów biorących udział w miejskim programie edukacji morskiej - dodaje Czarzyńska-Jachim. Posłuchaj:

Posłuchaj jak jeszcze Sopot chce rozszerzać ofertę edukacyjną:

Chętne firmy mogą zgłaszać się do 27 sierpnia. Sama inwestycja ma być zakończona do 10 lipca 2021 roku. Z jej przebiegiem można zapoznać się poniżej:

Część I, stanowiska cumownicze (28 stanowisk) przy ostrodze mola, obejmuje zaprojektowanie i ustawienie pomostu pływającego do cumowania jednostek pływających o łącznej długości 111m (np. 8 pontonów pływających o długości 12m każdy + 1 ponton o długości 15m) wraz z niezbędnym wyposażeniem

Część II, pawilon, obejmuje zaprojektowanie i ustawienie na konstrukcji falochronu południowego przystani jachtowej Marina Sopot pawilonu o powierzchni ok. 19m kw. z wydzielonym pomieszczeniem WC

Część III, rampa do wodowania jednostek pływających (slip), obejmuje zaprojektowanie i wykonanie pływającego slipu do wodowania i wyciągania z wody małych jednostek pływających (typu Optymist), mocowanego do głowicy ostrogi mola

Część IV, tor podejściowy, obejmuje zaprojektowanie, pogłębienie i oznakowanie toru podejściowego umożliwiającego bezpieczny dostęp jednostek pływających do projektowanych stanowisk cumowniczych

Zbierali złom charytatywnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.