Śnieg i wiatr na Pomorzu. Prawie 2 tys. odbiorców bez prądu!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Śnieg i wiatr na Pomorzu. Prawie 2 tys. odbiorców bez prądu!

2023-02-04 13:01

Prawie 2 tys. odbiorców na Pomorzu nie ma prądu. Najwięcej w okolicach Kartuz i Bytowa. Powodem są intensywne opady śniegu i porywisty wiatr.

Po intensywnych opadach śniegu i śniegu z deszczem, które przeszły nad Pomorzem w piątek i w nocy z piątku na sobotę, w wielu gospodarstwach nie ma prądu.

"Nie mamy awarii masowej" - uspokaja rzecznik Energii Operator Grzegorz Baran. Podał, że w sobotę w południe bez prądu na Pomorzu pozostawało prawie 2 tys. odbiorców.

Wskazał, że dotyczy to przede wszystkim rejonów Kartuz i Bytowa.

"Przyczyną są uszkodzone linie energetyczne, na które spadł śnieg lub połamane gałęzie z drzew" - tłumaczył. Przekazał, że w terenie pracuje obecnie kilkanaście brygad Pogotowia Energetycznego, które starają się usunąć usterki.

"Wszystko zależy od pogody, ale myślę, że dzisiaj uda się przywrócić zasilanie u wszystkich odbiorców" - dodał rzecznik.

Morderca swojej matki miałby wyjść na wolność?! Taki wniosek wpłynął do sądu

QUIZ. Sobotnia ortografia. Błędy, które wszyscy robią. Klasyka!

Pytanie 1 z 10
Jak poprawnie należy zapisać ten wyraz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE