Śmiertelny wypadek w miejscowości Pęchratka Polska. Droga jest zablokowana

i

Autor: pixabay.com Śmiertelny wypadek w miejscowości Pęchratka Polska. Droga jest zablokowana

wypadek

Śmiertelny wypadek w Pomorskiem. 72-latek potrącił pieszego. Droga zablokowana

2023-12-09 19:22

Do tragicznego wypadku doszło między Malborkiem a Tczewem na drodze krajowej numer 22. Kierowca podróżujący samochodem kia wjechał w pieszego i śmiertelnie go potrącił, a następnie uciekł z miejsca zdarzania. 72-latek został już zatrzymany. Droga jest nieprzejezdna.

Tragiczny wypadek w Pomorskiem

"Zgłoszenie o śmiertelnym wypadku otrzymaliśmy w sobotę po godz. 17.30" - przekazała PAP oficer prasowa malborskiej policji asp. sztab. Sylwia Kowalewska.

Wyjaśniła, że sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. "Policjanci ustalili, że kierujący porusza się samochodem osobowym marki Kia. Kilka kilometrów od miejsca wypadku zatrzymali 72-letniego mężczyznę" - relacjonowała policjantka.

Dodała, że pieszy prawdopodobnie przechodził przez ulicę w niedozwolonym miejscu. "Na razie nie jest znana jego tożsamość" - podkreśliła.

Droga jest zablokowana

Na miejscu wypadku pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Droga krajowa nr 22 między Malborkiem a Tczewem jest zablokowana.

Jak podał PAP dyżurny GDDKiA służby wyznaczyły objazdy: w kierunku Tczewa przez Grobelno, w kierunku Malborka przez Miłoradz lub Stogi.

Pomorskie. To był pierwszy supermarket w Trójmieście. Trwa rozbiórka

Ceny makowca w Trójmieście. Ile zapłacimy w Boże Narodzenie 2023