Skorzystaj z dotacji na fotowoltaikę! Wkrótce ruszy kolejna edycja programu “Mój Prąd”

2021-04-05 7:00 Artykuł sponsorowany
Skorzystaj z dotacji na fotowoltaikę! Wkrótce ruszy kolejna edycja programu “Mój Prąd”
Autor: Materiały promocyjne Skorzystaj z dotacji na fotowoltaikę! Wkrótce ruszy kolejna edycja programu “Mój Prąd”

Skorzystaj z dotacji na fotowoltaikę! Od lipca będzie można składać wnioski o dofinansowanie inwestycji w mikroinstalacje fotowoltaiczne w ramach nowej odsłony programu Mój Prąd. Dobra wiadomość jest taka, że na dotację załapią się również instalacje zamontowane między naborami. Szczegóły poniżej.

Program "Mój Prąd" błyskawicznie zyskuje na popularności wśród Polaków. – Dzięki niemu nasz kraj przeżywa prawdziwy boom fotowoltaiczny. W ubiegłym roku w Polsce zainstalowano 2,2 GW w PV – to dwukrotnie więcej niż w 2019 r. – informuje minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka . – To program przyjazny dla użytkownika. Jednak w trzeciej edycji jego dotychczasowa formuła zostanie uzupełniona o dodatkowe komponenty, które pozwolą konsumować więcej wytworzonej energii przez prosumentów – dodaje.

Dotacje na fotowoltaikę. Jakie są warunki nowego programu "Mój Prąd"?

Od 1 lipca do 20 grudnia 2021 z opcją wydłużenia tego okresu w przypadku niewyczerpania środków będzie trwał nabór wniosków o dofinansowanie z trzeciej edycji programu "Mój Prąd". Tak jak w poprzedniej edycji, na dotacje będą mogły liczyć mikroinstalacje fotowoltaiczne podłączone do sieci OSD wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby inwestora, w przedziale mocy 2-10 kW.

Nie brakuje też kilku zmian. Dotyczą one ponoszenia kosztów kwalifikowanych, co jest dobrą informacją dla wielu osób, które martwiły się, czy instalacje zakładane pomiędzy naborami będą uwzględnione w dotacjach. Program "Mój Prąd" będzie finansowany ze środków unijnych z instrumentu, w którym koszty kwalifikowane stanowią wydatki poniesione w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r. Zatem wnioskodawcy, którzy zakupili instalację przed ogłoszeniem naboru – ale po 31.01.2020 r. – będą mogli skorzystać z dofinansowania po spełnieniu innych warunków określonych w programie.

Skorzystaj z dotacji na fotowoltaikę! Wkrótce ruszy kolejna edycja programu “Mój Prąd”
Autor: Materiały promocyjne

Jaki będzie poziom dofinansowania?

Trwają jeszcze prace koncepcyjne Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz NFOŚiGW nad poziomem dofinansowania oraz zakresem rzeczowym inwestycji dofinansowywanych w ramach nowej odsłony programu wraz z uwzględnieniem możliwości rozszerzenia dotychczasowego zakresu programu o następujące elementy: punkty ładowania (ładowarki) do samochodów elektrycznych, inteligentne systemy zarządzania energią w domu oraz magazyny ciepła/chłodu.

Dofinansowanie z "Mojego Prądu" trafi do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji. Osoby te będą mogły skorzystać z dofinansowania na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej i/lub dodatkowe elementy służące autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej.

Szczegóły trzeciej edycji programu „Mój Prąd” wraz z przewidywanym budżetem na jego realizację zostaną podane wkrótce.

Skorzystaj z dotacji na fotowoltaikę! Wkrótce ruszy kolejna edycja programu “Mój Prąd”
Autor: Materiały promocyjne

Sollab oferuje pomoc w uzyskaniu dotacji na fotowoltaikę

Firma Sollab pomoże z dopełnieniem wszelkich formalności związanych ze złożeniem wniosków o dofinansowanie oraz zajmie się podłączeniem instalacji na terenie Trójmiasta i okolic. Co istotne, klienci mogą liczyć na wsparcie nie tylko podczas realizacji inwestycji, ale również po jej zakończeniu. Decydując się na usługi Sollab możemy być pewni, że obsłuży nas wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza, a materiały stosowane w instalacjach fotowoltaicznych będą najwyższej jakości.

Realizacje projektów przez firmę Sollab możesz zobaczyć na stronie https://sollab.pl/realizacje/

Artykuł sponsorowany