Siatkarska Liga Narodów przeniesiona do Trójmiasta. Turniej miał się odbyć w Rosji

2022-04-07 18:00
Siatkówka, Liga Narodów, Polska – Słowenia, Wilfredo Leon
Autor: FIVB Wilfredo Leon w meczu Ligi Narodów 2021 ze Słowenią

Siatkarska Liga Narodów przeniesiona do Gdańska! Turniej pierwotnie miał być rozegrany w rosyjskim Kemerowie, ale poprzez putinowską inwazję, kraj ten stracił prawo do organizacji wszelkich międzynarodowych rozgrywek. W zastępstwie siatkarze spotkają się w trójmiejskiej Ergo Arenie.

- Turniej rozegrany zostanie w dniach 5-10 lipca. Do Gdańska zawita osiem drużyn. Będą nimi na pewno: reprezentacja Polski, Słowenia, Serbia, Włochy, Iran, Holandia, Bułgaria oraz zespół, który zastąpi Rosję. Tutaj sprawa się jeszcze rozgrywa - mówi Aleksandra Samborska, rzeczniczka Ergo Areny.

Obiekt jest gotowy na Ligę Narodów. - W najbliższych dniach będzie nas wizytowała delegacja z FIVB, czyli Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, razem z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Natomiast to nie jest pierwszy turniej, któremu patronuje FIVB, który rozgrywany jest właśnie w Ergo Arenie. Gościliśmy już duże turnieje siatkarskie, także jesteśmy przygotowani i mamy nadzieję, że kibice cieszą się tak samo jak i my - dodaje Aleksandra Samborska.

Wiemy już, że biało-czerwoni rozegrają spotkania ze Słoweńcami, Irańczykami, Holendrami oraz reprezentacją, która zastąpi Rosję. Nie wiadomo natomiast kiedy ruszy sprzedaż biletów na te mecze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE