Ruszyła uzupełniająca rekrutacja do gdańskich przedszkoli. Rodzice mają czas do piątku

2020-05-12 11:10
Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli potrwa do 15 maja
Autor: _Alicja_/pixabay.com Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli potrwa do 15 maja

Rodzice, których pociechy nie dostały się do przedszkola ani szkoły podstawowej z oddziałem przedszkolnym w pierwszej rekrutacji, mają dodatkową szansę. Jeszcze w tym tygodniu mogą oni zgłaszać dzieci podczas rekrutacji uzupełniającej.

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do gdańskich przedszkoli na rok 2020/21. Rodzice mają czas do piątku 15.05 na wypełnienie wniosku dostępnego na Gdańskiej Platformie Edukacyjnej. Tam dostępne są wszystkie dokumenty potrzebne do prawidłowego zgłoszenia swojego dziecka. 

"Rodzice muszą wydrukować dostępny wniosek, wypełnić go, zeskanować i wysłać do wybranej placówki edukacyjnej' - mówi Jędrzej Sieliwończyk z gdańskiego magistratu. Posłuchaj:

Posłuchaj w jaki sposób rodzice mogą zgłosić swoje dziecko do przedszkola:

Szczegółowe informacje, formularz rekrutacyjny oraz film instruktażowy pokazujący jak prawidłowo wypełnić dokumenty znajdują się tu.

Wyniki rekrutacji będą podane od piątku, 22 maja od godziny 15.00. Rodzice zobowiązani są potwierdzić wolę przyjęcia malucha do wybranej placówki.

"Pismo wyrażające wolę rodzica musi zostać dostarczone do wybranego przedszkola czy szkoły podstawowej do 28 maja" - dodaje Sieliwończyk. Posłuchaj:

Posłuchaj co muszą zrobić rodzice po ogłoszeniu wyników:

Lista dzieci przyjętych do placówek zostanie ogłoszona 1 czerwca, o godz. 15.00 na stronach przedszkoli oraz na Gdańskiej Platformie Edukacyjnej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE