Prezenty

i

Autor: Gdańsk.pl

Rusza 11. edycja akcji “Każdy może pomóc”. Aż 700 dzieci czeka na świąteczne prezent

2022-10-17 22:51

Mimo, że do świąt jeszcze ponad dwa miesiące, to już rusza kolejna edycja akcji “Każdy może pomóc. Polega ona na obdarowaniu prezentami dzieci z najbiedniejszych rodzin w Gdańsku. Każdy z nas może przygotować paczkę dla dziecka, która sprawi że nadchodzące święta będą wyjątkowe.

W tym roku aż 700 dzieci czeka na prezenty od osób dobrej woli. Pracownicy socjalni, którzy bardzo dobrze znają swoich podopiecznych przygotowali specjalne listy, które zawierają najważniejsze informacje. Można się tam dowiedzieć o takich rzeczach jak wiek, imię i płeć dziecka, o jego zainteresowaniach i potrzebach. Dzięki temu prezent, który kupimy z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Listy można pobrać online pisząc na adres e mail: mopr-kmp@gdansk.gda.pl Należy jednak pamiętać, że deklaracja wykonania prezentu jest bardzo wiążąca. Jeśli zdecydujemy się, to zrobić a potem jednak zrezygnujemy, to istnieje prawdopodobieństwo że dane dziecko żadnego prezentu nie otrzyma.

Przygotowane prezenty oznaczone kodami będzie trzeba dostarczyć na Polsat Plus Arenę w Gdańsku. Tam 3.12 od 9:00 do 15:00 i w dniach 5-8 grudnia od 9:00 do 19:00 będą przyjmowane prezenty. Wielki finał odbędzie się 10.12. Podobnie jak w poprzedniej edycji - prezenty będą dowożone do domów dzieciaków. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowa otoczka. Nie zabraknie elfów, św. Mikołaja i kolędowania. Inicjatorem “Każdy Może Pomagać” jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE