langosze

i

Autor: Facebook; Festiwal Smaków FOOD Trucków

Rozsmakuj się w... Paradzie Niepodległości! 11 listopada w centrum Gdańska stanie Strefa Smaków Food Trucków

2021-11-04 10:14

Festiwal Smaków Food Trucków jest w Trójmieście dobrze rozpoznawalnym wydarzeniem. Często staje się też częścią ważnych, lokalnych i krajowych wydarzeń. Tym razem dopełni Parady Niepodległości. 11 listopada mobilne restauracje ustawią się na Targu Węglowym. Dania będą serwowane od 10:00 do 21:00.

Food trucki już od lat cieszą się zainteresowaniem mieszkańców Trójmiasta, którzy są wyjątkowo otwarci na próbowanie nowych smaków. Nadchodząca strefa wydarzenia zapowiada się bardzo smacznie. W foodtruckowym menu znajdą się przysmaki kuchni węgierskiej, hiszpańskiej, belgijskiej i wielu więcej.

A co konkretnie czeka na gości festiwalu? Jednym z serwowanych dań będzie langosz. To węgierski placek drożdżowy, smażony na głębokim oleju, a podawany z tradycyjnymi dodatkami: śmietaną, czosnkiem i serem lub w autorskich kompozycjach. Na Węgrzech je się go zwykle na śniadanie, ale u nas sprawdzi się o każdej porze dnia.

Na strefie pojawi się także food truck serwujący specjały kuchni hiszpańskiej i meksykańskiej - churros. To paluchy przypominające w smaku pączki. Podawane są z dodatkami: cynamonem, cukrem pudrem i nutellą. Można zdecydować się na jeden dodatek lub cały pakiet.

Na żadnym foodtruckowym wydarzeniu nie może zabraknąć klasyki street foodu. Goście wydarzenia będą mogli spróbować burgerów w autorskich odsłonach i frytek belgijskich z domowymi sosami.

Strefa Smaków na Targu Węglowym w Gdańsku 11 listopada potrwa od 10:00 do 21:00. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE