Jak dobrze znasz siatkarski slang. Test na prawdziwego fana! Rozwiąż nasz quiz

i

Autor: pixabay

Sport

Uważasz się za fana siatkówki? Rozwiąż quiz z siatkarskiego slangu. 8/10 to już dobry wynik!

Siatkówka to drugi sport narodowy Polaków. Myślisz, że wiesz wszystko o tej dyscyplinie? Sprawdź, czy znasz sformułowania z siatkarskiego slangu!

Wiecie, że siatkówka do Polski trafiła w 1919 roku? Wtedy to rozegrano pierwszy pokazowy mecz w Warszawie. Rok później w Łodzi rozegrano turniej drużyn szkolnych, a pierwsze mistrzostwa Polski odbyły się w 1929 roku.

Kilka lat temu świętowaliśmy setną rocznicę polskiej siatkówki, a w tym czasie dyscyplina ta nie tylko się rozwinęła, ale przede wszystkim weszła na światowy poziom.

Jesteśmy jednym z najlepszych zespołów na świecie. Nasza kadra narodowa wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, a także Igrzysk Olimpijskich.

Tysiące osób w całej Polsce trenuje na mniej lub bardziej zaawansowanym poziomie. Miliony osób kibicuje Naszym podczas ogólnoświatowych imprez sportowych.

Wśród kibiców znajdujesz się ty. Ale czy wiesz o czym rozmawiają na boisku? Znasz siatkarski slang? Sprawdź to w naszym quzie.

Jak dobrze znasz siatkarski slang. Test na prawdziwego fana! Rozwiąż nasz quiz

Pytanie 1 z 10
Na jakiej pozycji gra libero?
Jak dobrze znasz siatkarski slang. Test na prawdziwego fana! Rozwiąż nasz quiz
TikTok SE Sport: MAMED KHALIDOV SZCZERZE o Mariuszu Pudzianowskim: Dajcie mu spokój...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE