Gdynia, plaża Śródmieście

i

Autor: Monika Czekańska

ciekawostki

QUIZ. Gdynia - miasto z morza i marzeń. Co wiesz o tym mieście?

2023-12-01 8:04

Gdynia to perełka na północnej mapie Polski. Miasto z morza i marzeń, które zachwyca każdego i kryje niezwykle interesującą historię. Co wiesz o tym mieście? Sprawdź się w naszym quizie!

Gdynia to miasto, które zyskało prawa miejskie w 1926 roku za sprawą portu. Jednak o osadzie na tych terenach są już wzmianki przed rokiem 1253 roku.

Najszczęśliwiej żyje się w Gdyni

Według mieszkańców, w Gdyni żyje się najszczęśliwiej wśród wszystkich polskich miast. Ponadto w plebiscycie LivCom Awards, Gdynię uznano jako miasto z najlepszymi warunkami do życia.

Gdynia - miasto kultury

Miasto tętni życiem kulturalnym. Filmowcy chętnie wybierają to miasto do kręcenia filmów. Ponadto to tu odbywa się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych czy Open'er Festival (lotnisko Kosakowo-Babie Doły, na granicy Gdyni i gminy Kosakowo).

Co wiesz o Gdyni? Sprawdź się w naszym nietypowym quizie!

Przygotowaliśmy nietypowy quiz dla mieszkańców i wszystkich wielbicieli Gdyni. Czy znasz ciekawostki o mieście z morza i marzeń? Przekonaj się sam i wypełnij nasz quiz!

QUIZ. Jak dobrze znasz Gdynię?

Pytanie 1 z 10
Gdynia jako osada rybacka istniała już w średniowieczu?

Wakacje trwają w najlepsze. Te memy rozbawią cię do łez!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Pomorskie. Gdynia w kwiatach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE