Punkt szczepień w Amber Expo w Gdańsku. Seniorzy mogą się tu zaszczepić przeciwko koronawirusowi od 25.01.2021. Jak się zarejestrować?

2021-01-25 15:53

W gdańskim Amber Expo uruchomiono punkt szczepień przeciwko koronawirusowi. Od poniedziałku 25.01.2021 r. mogą się tu zaszczepić seniorzy z grupy pierwszej. Punkt jest czynny przez 12 godzin, ale dzienna liczba szczepień zależy od płynności dostaw szczepionek. Są jeszcze wolne terminy w I kwartale 2021 r. Sprawdź, jak się zarejestrować!

W szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich Amber Expo przy ul. Żaglowej 11 w poniedziałek, 25 stycznia 2021 zaczął działać punkt szczepień. Szczepienia przeciwko Covid-19 zaczęły się od godz. 8. 

W punkcie szczepień przeciwko COVID-19 są 4 stanowiska przygotowane dla pacjentów. 

Szczepienia przeciw Covid-19 w Amber Expo

W poniedziałek rano Copernicus miał szczepionki dla osób zarejestrowanych na 25 stycznia tylko do godz. 12.00. Następna dostawa miała dotrzeć do punktu ok. godz. 12.00.

Szczepienia na terenie AmberExpo odbywać się będą przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8.00-20.00.

– Od dzisiaj gotowy do akcji szczepień jest punkt utworzony przez szpital samorządu województwa pomorskiego Copernicus w Międzynarodowych Targach Gdańskich. Może on obecnie wykonywać do 240 szczepień dziennie, a ten potencjał bez większego trudu można zwiększyć do 500 i więcej – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Wszystko zależy od liczby dostarczonych przez stronę rządową szczepionek. Funkcjonują również punkty szczepień  w pozostałych szpitalach samorządu na terenie województwa: Słupsku, Kościerzynie, Prabutach, Starogardzie Gdańskim,  Wejherowie oraz w szpitalach w Gdańsku i w Gdyni. Mamy też cztery specjalne zamrażarki, ale zamówiliśmy kolejne 10 sztuk, co pozwoli na przechowywanie większej liczby szczepionek w odpowiednich warunkach.

Gdańscy seniorzy się szczepią! „Ekspresowo i bezboleśnie”

Darmowy dowóz na szczepienia przeciw Covid-19. Dla kogo?

Seniorzy powyżej 70 roku życia z problemami w poruszaniu lub osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z darmowego transportu do punktu.

Potrzebę transportu na szczepienie należy zgłosić za pomocą formularza na stronie gdanskpomaga.pl/transport  lub zadzwonić pod numer infolinii dot. transportów: 500 218 337, gdzie konsultant przyjmie zgłoszenie. Z każdą zgłoszoną osobą skontaktują się pracownicy sztabu Gdańsk Pomaga w celu ustalenia niezbędnych szczegółów transportu.

Podmiotem odpowiedzialnym za szczepienie jest spółka Copernicus. Szczepienia realizowane są w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE