Przyjęcia planowe w pomorskich szpitalach zawieszone. Ograniczenia także w przychodniach

2020-03-17 12:00
Pomorskie Szpitale zawiesiły przyjęcia planowe
Autor: Bru-nO Pomorskie Szpitale zawiesiły przyjęcia planowe

Kontakt telefoniczny, to w obecnej sytuacji główna forma konsultacji z lekarzem np. w kwestiach związanych z wypisaniem recepty na potrzebne lekarstwa. Zachęcają do tego lekarze, przypominając także o zawieszonych przyjęciach planowych w szpitalach.

Trójmiejskie szpitale w obawie przed kolejnymi zakażeniami koronawirusem zawieszają przyjęcia planowe. Tak jest między innymi w Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, szpitalu PCK i Wincentego a Paulo w Gdyni oraz szpitalu w Wejherowie. Pacjenci są informowani o tych decyzjach, a ich zabiegi przekładane będą na inne terminy.

- Musieliśmy podjąć taką decyzję w obawie o zdrowie naszych pacjentów oraz pracowników szpitali - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich. Posłuchaj:

Posłuchaj dlaczego w Szpitalach Pomorskich zawieszono przyjęcia planowe:

Pewne ograniczenia wprowadzane są także w trójmiejskich przychodniach, do których wstęp będą miały tylko osoby, które faktycznie potrzebować będą bezpośredniego kontaktu z lekarzem. W pozostałych przypadkach konsultacje odbywają się poprzez rozmowę telefoniczną.

- Aby otrzymać receptę wystarczy zadzwonić, nie trzeba przychodzić do przychodni – dodaje Mikołaj Ruciński, dyr. ds. lecznictwa w Nadmorskim Centrum Medycznym. Posłuchaj:

Posłuchaj kto może wejść do jednej z przychodni Nadmorskiego Centrum Medycznego:

Ważna informacja także dla osób, których bliscy przebywają obecnie w szpitalu. We wszystkich placówkach obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Osoby potrzebujące pomocy proszone są także, aby na oddział, jeśli to możliwe, przychodzić w pojedynkę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE