stadion

i

Autor: wikipedia.com

Przy bursztynowym stadionie zagrasz w padla! To wciąż mało znana dyscyplina

2021-11-10 13:06

Gdański Stadion rozbudowuje strefę rozrywki. W przyszłym roku przy bursztynowym obiekcie stanie kompleks boisk sportowych. Na powierzchni 1100 m kw. będzie można zagrać w koszykówkę, teqballa, ale też w mało znaną dyscyplinę zwaną padlem.

Padel to gra będąca połączeniem tenisa i squasha. Drużyny dwuosobowe grają paletkami lub - w wersji jednoosobowej – gracz może odbijać piłkę o hartowaną szybę, jak w squashu. Jest też wersja gry w padla z użyciem… piłki nożnej.

Na gdańskim stadionie w Letnicy powstaną trzy korty do gry w padla. Będą też inne boiska, a poza tym prysznice i strefa gastronomiczna. Nowa strefa rekreacji ma być w pełni samoobsługowa. By z niej skorzystać wystarczy smartfon i specjalna aplikacja. –Będzie można kupić bilety w internecie, potem przyjść na stadion, wbić kod i korzystać z boiska - tłumaczy prezes Areny Gdańsk Operator, Paweł Buczyński.

Korzystanie z kompleksu przez godzinę ma kosztować ok. 80zł. Dodajmy, że boiska przy stadionie w Letnicy mają działać sezonowo, już od 1 kwietnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE