Przerwy w dostawie prądu w Kijowie! Władze apelują do mieszkańców

i

Autor: Bartlomiej Magierowski/East News

Przerwy w dostawie prądu w Kijowie! Władze apelują do mieszkańców

2022-10-20 8:05

Tuż przed północą w środę rozpoczęły się w Kijowie wyłączenia prądu spowodowane rosyjskimi atakami na infrastrukturę energetyczną, poinformowało Ukrenergo, donosi Ukrinform.

Przerwa w dostawie prądu potrwa do 4 godzin dziennie dla każdego klienta, informuje Ukrenergo, nie wyklucza jednak, że czterogodzinne przerwy mogą pojawiać się częściej, np. dwa razy podczas dnia, od 8 do 12-tej i od 20-tej do północy.

Władze Kijowa apelują do mieszkańców o oszczędzanie energii elektrycznej – włączania po kolei urządzeń energochłonnych, jak największego ograniczenia zużycia energii elektrycznej w godzinach od 17:00 do 23:00. Firmy proszone są o ograniczenie oświetlenia zewnętrznego biur, restauracji i centrów handlowych.

W czwartek w ramach oszczędności na 21 z 38 tras trolejbusowych w Kijowie wyjadą autobusy. Jak informuje Ukrinform tego dnia nastąpi tymczasowe ograniczenie dostaw energii elektrycznej na terenie całej Ukrainy.

Wiktor Zborowski krytycznie o zachowaniu Jerzego Stuhra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE