Przepełniona gdańska komunikacja podczas sobotniego rozkładu jazdy. ZTM wprowadza zmiany

2020-03-20 9:11 Patryk Rosiński
W piątek w godzinach szczytu uruchomiono dwa rezerwowe tramwaje i osiem rezerwowych autobusów
Autor: Patryk Rosiński W piątek w godzinach szczytu uruchomiono dwa rezerwowe tramwaje i osiem rezerwowych autobusów

Zarząd Transportu Miejskiego w związku ze zdecydowanie mniejszym zapełnieniem pojazdów gdańskiej komunikacji miejskiej od czwartku wprowadził sobotni rozkład jazdy. Jak się okazało, nie był to do końca najlepszy pomysł. Są już korekty.

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku wprowadza kolejne korekty. Od czwartku obowiązuje sobotni rozkład jazdy, jednak jak się okazało podczas obserwacji, niektóre pojazdy poruszały się przepełnione. W trosce o pasażerów, już w piątek w godzinach porannego szczytu wprowadzone zostały zmiany.

- Obserwowaliśmy to co się dzieje, dostaliśmy także bardzo dużo zgłoszeń od pasażerów komunikacji miejskiej, w związku z tym i w trosce o naszych pasażerów, postanowiliśmy uruchomić rezerwowe składy - mówi Zygmunt Gołąb, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. Posłuchaj:

Posłuchaj jakie zmiany wprowadzone zostały w piątkowy poranek:

To jednak nie koniec zmian. Te piątkowe były najszybszą możliwą reakcją na to co działo się w czwartek. W trosce o przyszłe kursy gdańskiej komunikacji miejskiej, wprowadzone zostaną stałe korekty w obowiązującym sobotnim rozkładzie. Więcej zmian w godzinach szczytu obowiązywać będzie od poniedziałku.

- Stałe zmiany w rozkładzie i dołożenie kursów w godzinach porannego i popołudniowego szczytu powinny rozłożyć natężenie w pojazdach komunikacji miejskiej - dodaje Gołąb. Posłuchaj:

Posłuchaj jakie zmiany w rozkładzie jazdy wprowadzone zostaną w poniedziałek:

Zarząd Transportu Miejskiego na bieżąco będzie śledził sytuację i gdy tylko będzie to konieczne, pojawią się kolejne poprawki. Szczegółowy i obowiązujący rozkład jazdy dostępny jest na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.