Przedstawiono zwycięski projekt flagi Kociewia. Internauci oburzeni: "Tu nie Ukraina"

2022-08-17 12:42
Przedstawiono zwycięski projekt flagi Kociewia. internauci oburzeni: Tu nie Ukraina
Autor: wrotatczewa.pl/canva

Konkurs na projekt flagi Kociewia został rozstrzygnięty 11 sierpnia. Zwycięski projekt jest autorstwa Mateusza Połoma z Pinczyna. Niestety, nie spotkał się on z przychylnymi komentarzami internautów. Nie pozostawili na nim suchej nitki. "Tu nie Ukraina dlaczego na Kociewiu ma być ich flaga tu jest Polska a nie Ukraina"

W ubiegłym tygodniu Komisja Konkursowa zebrana w Pelplinie Dokonała ona rozstrzygnięcia konkursu na flagę Kociewia - czytamy na oficjalnej stronie miasta.  Nie chcąc powielać niedopatrzeń, jakie miały miejsce przy opracowywaniu herbu regionu, zdecydowano się na formułę konkursową. Ta niestety też wzbudziła sporo kontrowersji. 

Do konkursu na flagę Kociewia zgłoszono 38 projektów. Projekt autorstwa Mateusza Połoma z Pinczyna uznany został na najlepszy w konkursie na flagę Kociewia. Inne zdanie mają internauci, którzy pod wpisem na fanpage'u Kociewski.pl wygłaszali swoje opinie. 

Tu nie Ukraina dlaczego na kociewiu ma być ich flaga tu jest Polska a nie Ukraina

- brzmi jeden z komentarzy, który uzyskał sporą liczbę polubień. 

"Teraz ciągle Ukraina bo jest wojna chyba sobie jakieś żarty robią już naprawdę za nasz kraj nie walczą tylko za swój" - brzmi inna opinia. 

Pojawia się także wiele pochlebnych. "Wygląda, jakby większość komentujących ogarnęła jakaś zbiorowa paranoja. Przecież flaga ma te same kolory, co herb Kociewia z 2003 roku."

Na stronie miasta możemy przeczytać obszerne wyjaśnienie takiej decyzji. 

Dodać należy, że podobną kombinację barw, jak i propozycję zamieszczenia modraka prezentowała znaczna cześć przesłanych projektów. Jednak uznanie Komisji zdobyła koncepcja Mateusza Połoma, który bez wątpienia w sposób wyjątkowy zaproponował same ułożenie barw herbowych, w postaci trzech trójkątów. Dodać jednak należy, że Komisja miała spore zastrzeżenie, co do samego wyglądu modraka na zwycięskim projekcie oraz uznała za konieczne szczegółowe zdefiniowanie wszystkich barw użytych na fladze. Dlatego zgodnie z regulaminem zwycięski projekt ma zostać jeszcze dopracowany przez autora w porozumieniu ze wskazanymi przez komisję specjalistami. I

Ciekawostka przyrodnicza w centrum Szczecina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE