Arka GDYNIA 2022/23

i

Autor: Arka.Gdynia.pl

Przed nami pierwszoligowe derby Pomorza! W sobotę Arka Gdynia zagra z Chojniczanką

2022-10-20 20:00

Zarówno na murawie jak i na trybunach - może zrobić się gorąco! W sobotę pierwszoligowe derby Pomorza! Na stadionie miejskim w Gdyni, Arka podejmie Chojniczankę Chojnice. Zdaniem Ryszarda Tarasiewicza, trenera żółto-niebieskich, obie drużyny będą na boisku bardziej skupione niż zwykle.

- Na pewno ten dreszczyk emocji będzie z jednej jak i z drugiej strony boiska większy. Nie tylko zawodnicy, ale i kibice rywalizują między sobą i na pewno nie można powiedzieć, że będzie to mecz jak każdy inny. Trzeba zagrać bardzo... powiedziałbym odpowiedzialnie. Musimy być bardzo skoncentrowani, aby emocje za bardzo nas nie poniosły w tym meczu - dodaje Ryszard Tarasiewicz.

Drużyny z Chojnic nie można lekceważyć, bo w tym sezonie na swoim koncie ma już między innymi wygraną z Wisłą Kraków. Tym bardziej, że część piłkarzy jest dobrze znana Gdynianom.

- Mają zawodników z przeszłością w Arce. Z tego co pamiętam to i Łukasz Wolsztyński i Szymon Drewniak mieli bardzo dobre uderzenia. Szymon Drewniak miał bardzo dobre strzały z rzutów wolnych. Bardzo dobrze wykonywał też rzuty rożne. Jak każda drużyna w Pierwszej Lidze, mogą stanowić jakieś zagrożenie, ale nie na tyle specjalne, aby było większe niż w przypadku innych zespołów - mówi Kacper Krzepisz, bramkarz Arki. A mecz rozpocznie się w sobotę o 20:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE