Prosto z wykładu... na szczepienie! Punkt szczepień na Uniwersytecie Gdańskim od 5 października

2021-09-21 11:12
Szczepienia w Polsce
Autor: Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS 500 plus tylko dla zaszczepionych? „Poza marchewką powinien być także kij”

Prosto z wykładu... na szczepienie! Uniwersytet Gdański planuje uruchomienie punktu szczepień. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - ruszy on 5 października na wydziale chemii. Prace w punkcie będą koordynowali medycy ze szpitali należących do spółki Copernicus.

– Szczepienia będą odbywać się od 5 do 12 października. Dokładnie w taki sam sposób szczepiliśmy studentów przed wakacjami – mówi Arnold Kłonczyński, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia Uniwersytetu Gdańskiego. – Nie wiemy jakie będzie zainteresowanie. Dlatego mailingiem wyślemy informacje do wszystkich studentów. Tam też będzie załączony link, który pozwoli zapisać się na szczepienie – dodaje Kłonczyński.

 Jak się okazuje - szczepienia odgrywają kluczową rolę np. w kwestii zamieszkania w akademiku.

– W akademiku mogą mieszkać wszyscy, ale każda z osób może zaznaczyć, że swój pokój chce dzielić np. z osobą zaszczepioną. To zwiększa poczucie bezpieczeństwa – mówi Kłonczyński. – Informacje na ten temat wysyłamy w formie prostego oświadczenia. To pomoże nam w logistyce przydzielania miejsc – podkreśla prorektor.

Przypomnijmy - pierwszy semestr na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się w trybie hybrydowym. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE