A. Dulkiewicz

i

Autor: Gdańsk.pl

Prezydent Gdańska podejmuje pracę na Uniwersytecie Gdańskim! Opozycja: „Mieszkańcy oczekują, że zajmie się rządzeniem”

2023-02-16 11:21

Prezydent Gdańska podejmuje pracę na Uniwersytecie Gdańskim! Od przyszłego semestru Aleksandra Dulkiewicz będzie prowadzić warsztaty z zakresu dyplomacji miast. Wynagrodzenie, które otrzyma za poprowadzenie zajęć zdecydowała się przekazać na program stypendialny.

- O przygotowanie warsztatów zostałam poproszona przez dyrektora Instytutu Politologii Wydziału Nauk Społecznych UG prof. Arkadiusza Modrzejewskiego. Za co bardzo dziękuję. To będzie piętnaście godzin warsztatów. Myślę, że dzisiaj w coraz większym zakresie widzimy jak bardzo relacje międzynarodowe miast są ważne, więc mam nadzieję, że sprostam zadaniu - mówi Aleksandra Dulkiewicz.

Tymczasem opozycja uważa, że prezydent powinna zająć się sprawami mieszkańców, a nie prowadzeniem zajęć na uczelni.

- Tu nie chodzi o pieniądze, bo pani prezydent jest sowicie wynagradzana. To raczej chodzi o jej uczestnictwo. Mieszkańcy oczekują, że zajmie się rządzeniem. Po to została wybrana. By podejmować często trudne decyzje - mówi Przemysław Majewski, radny PiS w Gdańsku. - Nie chodzi o to, by zasłaniała się swoimi zastępcami. Jeśli nie chce tego zrobić, to może pora, by zrezygnować z tego stanowiska - dodaje Majewski.

Według planu zajęć prezydent będzie się spotykać ze studentami w piątki w godzinach porannych. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE