Pracownicy opuszczali w popłochu urząd miasta. Władze wyjaśniają dlaczego

i

Autor: gdynia.pl

Pracownicy opuszczali w popłochu urząd miasta. Władze wyjaśniają dlaczego

2022-10-03 12:40

W piątek, 30 września budynek główny Urzędu Miasta Gdyni przy alei Marszałka Piłsudskiego został ewakuowany. Uspokajamy – to tylko ćwiczenia, niezbędne do zachowania bezpieczeństwa w przypadku konieczności rzeczywistej ewakuacji.

W piątek, 30 września, obecnych w centrum miasta mieszkańców mógł zdziwić pokaźny tłum osób, zgromadzonych przed budynkiem gdyńskiego magistratu. Wszystko w związku z próbną ewakuacją ratusza.

Ćwiczenia zaplanowano na godzinę 10:00. Ewakuacja rozpoczęła się alarmem dźwiękowym. Po nim urzędnicy zaczęli opuszczać budynek, kierując się do jednego z dwóch punktów zbiórki, znajdujących się nieopodal magistratu:

  • na ul. Bema (przy Teatrze Miejskim),
  • na al. Marsz. Piłsudskiego (rejon Placu Wolnej Polski).

Próbną ewakuacją kierowali funkcjonariusze Staży Miejskiej w Gdyni, którzy na co dzień zajmują się także ochroną budynku oraz straż pożarna.

Zgodnie z Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów zarządca budynki, który na co dzień użytkuje więcej niż 50 osób, zobowiązany jest do regularnego przeprowadzania praktycznego sprawdzania organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu.

Tego typu próbna ewakuacja pozwala zarówno strażnikom miejskim, jak i pracownikom na praktyczne zapoznanie się z najszybszą i najbezpieczniejszą drogą wyjścia z budynku i procedurami obowiązującymi w sytuacji ewakuacji. Dzięki temu w przypadku rzeczywistego zagrożenia budynek będzie mógł zostać bezpiecznie opuszczony przez znajdujące się w nim osoby.

Co ważne, wszystkie wizyty mieszkańców, które odbywały się lub były umówione w czasie ewakuacji, zostały dokończone w pierwszej kolejności po jej zakończeniu.

ZŁO - Wayne Williams
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE