Prace przy budowie Węzła Karwiny już trwają. Kiedy koniec utrudnień?

2021-10-12 11:29
Prace przy budowie Węzła Karwiny już trwają. Kiedy koniec utrudnień?
Autor: gdynia.pl

Za nieco ponad 1,5 roku mieszkańcy Gdyni będą mogli korzystać z nowoczesnego Węzła Karwiny. Prace nad jedną z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych miasta już się rozpoczęły - jak wygląda kwestia utrudnień, objazdów i korków?

Obecne prace skupiają się na ulicach: Strzelców i Chwaszczyńskiej. Na pierwszej wykonano 260 m kanalizacji deszczowej, kontynuowane są prace związane z przebudową sieci wodociągowej, a także wykonano makroniwelację pod nowy układ drogowy i rozpoczęto korytowanie pod warstwy konstrukcyjne jezdni. Na drugiej zaś (na odcinku od ulicy Myśliwskiej do Gryfa Pomorskiego) zakończyła się przebudowa sieci CO oraz dwóch odcinków sieci gazowej. Obecnie trwają tam pracę nad zmianami w sieciach teletechnicznych.

W najbliższym czasie należy spodziewać się kontynuacji zmian na obu ulicach. Na Strzelców czeka nas ciąg dalszy robót związanych przebudową podziemnej infrastruktury, budowa konstrukcji jezdni oraz chodników. Prace na Chwaszczyńskiej upłyną zaś pod znakiem przebudowy kolejnych sieci CO i słupów trakcji trolejbusowej.

"Trwająca już budowa to znak, że uda się zamknąć całe zadanie zgodnie z wcześniej przyjętym przez nas harmonogramem. To jeden z najważniejszych projektów infrastrukturalnych, które realizujemy w ostatnich latach w Gdyni"

– mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Warto przypomnieć, że wykonawca, zadeklarował zakończenie prac o 50 dni szybciej, niż wskazywał pierwotny termin, który określono na 30 czerwca 2023 roku.

Węzeł Karwiny zmieni się nie do poznania. Zakres robót przy inwestycji wartej 101 701 906, 61 zł brutto obejmuje przebudowę skrzyżowań, udogodnienia dla zmotoryzowanych, rowerzystów oraz pieszych.

Polka ZAGROZIŁA Albańczykowi. Poszło o MECZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE