Poznajcie EDKA: To funkcjonariusz z wieloletnim stażem!

2021-07-23 10:40
Poznajcie EDKA: To funkcjonariusz z 11- letnim stażem!
Autor: pomorska KAS

Pies EDEK tylko w lipcu wywąchał 8 kg narkotyków i 100 tabletek odurzających. To najstarszy czworonożny „funkcjonariusz" pomorskiej KAS

Nie smakołyki mu w głowie, a... narkotyki. Od lat pomaga w ich wykrywaniu pomorskim stróżom prawa. Pies wielokrotnie nie dawał się nabrać i pomagał schwytać handlarzy czy posiadaczy środków odurzających. Bilans jego działań w lipcu robi wrażenie! 

Najstarszy czworonożny „funkcjonariusz" pomorskiej KAS tylko w lipcu tego roku wywąchał prawie 8 kg narkotyków i 100 tabletek odurzających. Opiekun Edka zawsze może liczyć na psi węch i wyszkoloną umiejętność poszukiwania narkotyków.

"W lipcu zgrany zespół czyli najstarszy piesek służbowy Edek specjalizujący się w wykrywaniu środków odurzających wraz z opiekunem z pomorskiej KAS wspomagając Pomorską Policję pomogli w ujawnieniu ponad 730 gram amfetaminy, 20 gram marihuany, 5 gram kokainy, 7000 gram innych substancji odurzających oraz 100 tabletek ECSTASY"

- wyliczają mundurowi. 

Edek bierze udział tylko w akcjach narkotykowych. Jest bohaterem wielu akcji nie tylko w Trójmieście, ale i na całym Pomorzu.  Czworonożny funkcjonariusz w lutym 2021 na terenie powiatu wejherowskiego wytropił szafkę w toalecie, gdzie były narkotyki. W Gdańsku pomógł wytropić plantację marihuany. 

Pies pilnował pana nawet po jego śmierci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE