Powstanie nowy rynek na Oruni. Kupimy tam świeże produkty prosto z pola

2022-08-09 22:07
Orunia Rynek
Autor: GZDiZ

W połowie sierpnia na Oruni ruszy rynek, na którym rolnicy z Gdańska i okolic będą mogli handlować swoimi produkty z gospodarstw rolnych. Rynek znajdować się będzie przy ulicy Gościnnej, a czynny będzie w każdy piątek i sobotę.

Rynek na ul. Gościnnej

Dzięki uchwale podjętej przez Rade Miasta Gdańsk w czerwcu rynek z produktami lokalnych rolników trafi również na Orunię. Zadebiutuje tam już niedługo, bo 12 sierpnia. Rynek otwarty będzie w każdy piątek i sobotę przy ulicy Gościnnej w godzinach 6-15. Na rynku rolnicy sprzedawać będą swoje produkty zarówno ze swoich pojazdów, przyczep, ale też tradycyjnie na ławach i stołach. Sprzedawane mogą być tylko produkty rolne lub spożywcze. Co ciekawe wyjątkiem są rękodzieła wytworzone w gospodarstwach rolnych

Wskazana lokalizacja, została wybrana ze względu na bliskie usytuowanie producentów branży rolno-spożywczej, której ta inicjatywa jest dedykowana oraz dogodną komunikację zarówno dla rolników, jak i dla mieszkańców Gdańska.

Czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Rolnicy, którzy wystawiać się będą na rynku w Oruni nie poniosą za to żadnych opłat. Jedyne o co muszą zadbać to, o przestrzeganie określonych zasad w regulaminie, w tym przede wszystkim w utrzymaniu porządku Wszyscy zainteresowani prowadzeniem sprzedaży w określonych czasie i w wyznaczonym miejscu, powinni zgłosić się do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w celu uzyskania uzgodnienia uprawniającego do nieodpłatnego zajęcia miejsca handlowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE